České fotbalisty povede Brückner

Novým trenérem české fotbalové reprezentace se stal Karel Brückner. Dnes o tom rozhodl třináctičlenný výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu. Brückner bude mít smlouvu do konce roku 2003, kdy končí kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2004.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Brückner | Foto: Michal Krumphanzl

Brückner patřil ke čtyřem osloveným trenérům. Poté, co ale Vlastimil Petžela a především Jozef Jarabinský svou kandidaturu stáhli, bylo o nástupci Jozefa Chovance prakticky rozhodnuto. Ladislav Škorpil měl podle všeobecného mínění minimální šance.

Dvaašedesátiletý Brückner si za svého asistenta už dříve zvolil Miroslava Beránka, se kterým spolupracoval v jednadvacítce. Pro rodáka z Olomouce je fakt, že se stal trenérem reprezentace velkou ctí: "Je to samozřejmě pocta, je to vrchol kariéry a málokomu se to povede."

Relizační tým bude jmenován 9. ledna. Už nyní je jisté, že v něm bude působit také prezident pražské Sparty Vlastimil Košťál. Měl by se postarat o lepší fungování reprezentace. První zápas pod novým vedením sehraje český tým v únoru na turnaji čtyř mužstev na Kypru. Kvalifikace Eura 2004 startuje v září příštího roku.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme