České házenkářky fantasticky otočily duel se Slovinskem

Ve vůbec prvním zápase celého mistrovství Evropy prokázaly české reprezentantky pevnou vůli, když v průběhu první půle prohrávaly již o osm branek. Za nepříznivého stavu 6:14 však v závěru prvního dějství šňůrou čtyř branek přiživily naději a v druhém poločase soupeřky ze Slovinska doslova přejely.

sport - házená

V sobotu nastoupí české hráčky proti Bělorusku, základní skupinu D zakončí v neděli zápasem s Maďarskem. Do osmifinálové fáze postoupí nejlepší tři družstva.

Výsledek - skupina D: Česká republika - Slovinsko 25:20 (10:14)

Sestava a branky ČR: Černá, Ajglová - Zamorská 1, Fabíková 4, Simerská 2, Knytlová 3, Roubínková 1, Polášková 2, Adámková, Romanová 4, Handlová, Válová 1, Čumplová 7/2, Vašková. Nejvíce branek Slovinska: Iličová 8/4, Oderová 7/1, Frešerová 3. Rozhodčí: Reisinger, Raschütz (oba Rak.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/5. Vyloučení: 2:3. Diváci: 600. Vývoj utkání: 2:1, 3:2, 3:8, 4:12, 10:15, 13:15, 14:16, 19:16, 20:19, 23:20, 25:20.