České skokany na lyžích bude trénovat Rakušan

Nástupcem Slovince Vasji Bajce se stane Richard Schallert. Nikdy předtím nebyl v tak vysoké funckci, ale dokázal se prosadit jako skokan a jako trenér si prošel všemi stupni od žáčků až po asistenta u reprezentace. Teď ho čeká nelehký úkol navázat na práci úspěšného Slovince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skoky na lyžích | Foto: Torino 2006

Trenéři se o práci u českých skokanů ucházeli sami. Pocházeli údajně nejvíce ze Skandinávie. Šéf úseku skoku na Svazu lyžařů ČR Leoš Škoda ale vybral sám: Samozřejmě jsme hledali a pátrali a myslím, že jsme vybrali toho správného. Víme moc dobře, co má za sebou.

Rakušan Richard Schallert zareagoval kladně. Hlavním důvodem ke změně místa asistenta u rakouské reprezentace za post šéftrenéra Čechů ho to, že v Rakousku prošel vším. Od trenéra v malém klubu přes C tým a béčko až na post asistenta u reprezentace. Takže tady mám šanci udělat poslední krok jako hlavní trenér národního týmu.

Richard Schallert bere post reprezentačního trenétra jako výzvu. Aby ji zdolal, vzal si s sebou i Gernota Landerera. Jeho náplní práce u rakouské reprezentace byla funkce masér-fyzioterapeut.

První kroky Richarda Schallerta povedou do Harrachova, kde se potká poprvé s klukama. Známe už se ale pochopitelně ze Světových pohárů. Zítra ráno začínáme s testy. Chci si udělat obrázek, jak jsou na tom s fyzičkou. Potom rozhodneme, kdo bude v prvním týmu a kdo v béčku a začneme pracovat. Je nejvyšší čas.

Podle ujišťování Leoše Škody a Rostislava Jozífka - tedy manažeřů úseku skoku, je mezi šestadvaceti sportovci také Jakub Janda. Richard Schallert sice nahlédl do sporů uvnitř českého skoku jen zlehka, ale počítá i s tím, že se Jakub Janda může nakonec vydat individuální cestou. Určitě. Jsem na tuto situaci připravený. Protože od prvního momentu jsem byl s týmem v kontaktu. Ale stejně důležité pro mě je dát dohromady dobrý tým. A to není jen o Jakubu Jandovi. Je určitě jeho velmi důležitou součástí,ale když chcete vybudovat tým, musíte pracovat i s dalšími skokany. A to je to, co chci určitě udělat.

Richard Schallert má k dispozici reprezentační tým, i s vládcem uplynulé sezóny Světového poháru Jakubem Jandou. Začíná sice teprve příprava na novou sezónu, ale už teď - ještě před podpisem smlouvy - by měl mít trenér dané cíle. Jsou takové: Určitě aby Jakub zůstal nahoře na vrcholu. To je velmi velmi důležitá věc, když bude pokračovat s námi. Určitě. Pro zbytek je potřeba čas. Ten je nutný zvláště když přicházíte s nějakými novinkami. Není jisté, že to hned napoprvé zapůsobí. Ale myslím, že pánové Škoda a Jozífek to vědí. Slíbili mi dát čas. Jediné, co lze udělat je dobře pracovat. A když odvedete dobrou práci, budete mít úspěch. Časem.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme