Česko možná přijde o pořadatelství MS v hokeji

České republice bude možná odebráno pořadatelství světového šampionátu v ledním hokeji v roce 2003. Stane se tak v okamžiku, kdy Český svaz ledního hokeje na květnovém kongresu Mezinárodní hokejové federace v Hannoveru neprokáže, že v Praze byla zahájena výstavba nové víceúčelové haly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak prohlásil předseda Mezinárodní federace René Fasel, je na něj vyvíjen velký tlak ze strany dalších členů hokejové federace, kteří nejsou nadšeni z přístupu české strany k výstavbě nové hokejové haly. Ta totiž byla jednou z podmínek udělení pořadatelství světového šampionátu. Český hokejový svaz proto od šéfa Mezinárodní federace obdržel varování, že by na květnovém kongresu mohlo dojít ke změně pořadatelství.

Zmocněnec naší vlády pro hokejové mistrovství světa Ladislav Malý označil tento výrok za unáhlený. Podle něj výstavba nové haly není nikde v propozicích pro pořadatelství mistrovství světa zmíněna. Případné rozhodnutí Mezinárodní federace o přeložení šampionátu do jiné země by proto považoval za velice neuvážené.

Jan Dvořák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme