Česko prohrálo ve fotbalové kvalifikaci s Dány

Čeští fotbalisté prohráli v kvalifikaci pro mistrovství světa v Kodani s Dánskem 1:2 a v tabulce třetí skupiny klesli na třetí místo. Domácím se povedl nástup a už v 6. minutě jim zajistil vedení Sand. Pět minut před přestávkou vyrovnal střelou z dálky Týce. Ve druhém poločase neproměnil Šmicer dvě velké šance a sedm minut před koncem vstřelil vítězný gól Tomasson.

Výsledek:

Dánsko - Česká republika 2:1 (1:1)

Branky:

6. Sand, 83. Tomasson - 41. Týce. Rozhodčí: Merk - Ertl, Müller (všichni Německo). ŽK: Töfting - Johana, Galásek. Diváci: 41.000 (vyprodáno).

Dánsko: Sörensen - Helveg, Laursen, Henriksen, Heintze - Töfting, Tomasson, B. Nielsen (58. C. Jensen) - Rommedahl (74. Grönkjaer), Sand, Jörgensen (88. A. Nielsen)

ČR: Srníček - Johana, Votava, Ujfaluši, Týce (60. Rada) - Poborský (85. Kuka), Nedvěd, Galásek, Berger, Šmicer - Lokvenc (68. Koller)

Zápas sledoval sportovní reportér Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Miroslav Bureš.

Vladimír Vokál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít