Česko-slovenské mixy

Česko-slovenská federace se rozdělila už před osmi lety. Tenisté obou dnes samostatných států ale jakoby rozpad na vědomí nevzali. K takovému konstatování svádí pohled do pavouka soutěže ve smíšené čtyhře v rámci 115. ročníku Wimbledonu. Česko-slovenské páry v něm totiž najdeme hned čtyři, zatímco ryze české nebo čistě slovenské dvojice se v něm nevyskytují. Zajímavé je, že ve všech případech spolu hrají Čech a Slovenka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rikl má po boku Karinu Habšudovou, Martin Damm Henrietu Nagyovou, partnerkou Petra Pály je Jeanette Husárová a Leoši Frýdlovi dělá na kurtu společnost Daniela Hantuchová. Některé páry už mají tradici, Rikl s Habšudovou postoupili loni do čtvrtfinále US Open, Pála s Husárovou se letos prokousali do semifinále French Open.

Frýdl s Hantuchovou hrál v All England Clubu první společný zápas. Osmnáctiletá slovenská naděje si po něm česko-slovenské partnerství pochvalovala: "Je to výhoda, že si rozumíme. I když s jazyky to na tenise není nějaký problém. Byla jsem opravdu mile překvapena tím, co Leoš hrál a v důležitých míčích nás podržel. A celkově byla opravdu výborná pohoda na kurtě." Leoš Frýdl naopak ocenil, že si spolu s Danielou Hantuchovou mohou popovídat v rodných jazycích. "Je hlavně velká sranda. V angličtině přeci jenom partnerka i já nemusí mít takové znalosti. Čeština je bohatý jazyk a slovenština také. Je to prostě lepší."

Jak je těžké sehnat partnerku pro soutěž ve smíšené čtyhře? "Záleží to na tom, jaký má člověk rankink." odpovídá Martin Damm. "Když má dobrý, tak je to lehké. Když má horší, tak je to těžší. Ale většinou se partnerka vždycky nějak sežene a mix je přece jenom spíš soutěž pro zábavu. A i když tam nějaké peníze jsou, tak se bere uvolněněji než čtyřhra nebo singl."

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme