Českobudějovičtí hokejisté konečně vyhráli venku

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v dohrávaném utkání 19. kola Tipsport extraligy ve Znojmě 4:2 a prolomili tak dosavadní prokletí na cizích kluzištích. Na posledním místě tabulky se Jihočeši bodově dotáhli na Liberec. Znojemští měli potíže se sestavou, postrádali čtyři zraněné obránce - Tomana, Kudělku, Soudka a Křetinského.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Necelé tři tisícovky diváků zmrazil už ve druhé minutě Bartoš, který po přesné přihrávce Ondřeje trefil prázdnou Dubovu branku. U vedoucího gólu Jihočechů nešťastně asistoval nováček ve znojemském dresu, obránce Martínek, který se ve Znojmě objevil na hostování z Litvínova. Brzy po přestávce zachránila Dubu tyčka po střele Sailera, ale za tři minuty už domácí gólman nestačil na Štrbovu dorážku. Haman ve 37. minutě s notnou dávkou štěstí snížil na 1:2, ale hned v minutě následující si Duba srazil kotouč vypálený ze Štrbovy hole do vlastní branky. V závěrečné dvacetiminutovce se začalo hrát rychleji, už po třech minutách Erat vybídl ke skórování Urama a extraligový kanonýr snížil na 2:3. Na 4:2 pro ČB upravil v 54. minutě Kristek.

Výsledek:

JME Znojemští Orli - České Budějovice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 37. Haman (Mojžíš), 43. Uram (Erat) - 2. Bartoš (Ondřej, Kristek), 28. Štrba (Jindra), 38. Štrba (Sailer), 54. Kristek (Ondřej). Rozhodčí: Bolina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2800

Sestavy: Znojmo: Duba - Havíř, Němeček, Benák, Mojžíš, Snopek, Martínek, Kello - Barus, Pucher, Uram - Milan Procházka, Erat, Plášek - Pardavý, Rataj, Haman - Mareš, Hradecký, Mikulík. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek; České Budějovice: J. Kučera - Jasečko, Vomela, Ďurák, Kotaška, Jindra, Babka, Kolda - Sailer, Štrba, Bělohlav - Rob, Fadrný, Šimánek - Bartoš, Kristek, Ondřej - Hřebejk, Škoda, Květoň. Trenéři: Pouzar a Caldr