Český bobista v dresu Panenských ostrovů

Bývalý český reprezentant, sedmatřicetiletý Jiří Džmura, který v současné době působí jako generální ředitel jabloneckých fotbalistů, se znovu chystá do ledového koryta. Oblékat by měl poněkud exotický dres Panenských ostrovů v Karibiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za svou novou vlast hodlá startovat na příštích olympijských hrách v Salt Lake City. Džmura, jehož největším úspěchem bylo dosud sedmé místo na olympiádě v Lillehameru v roce 1994, byl před dvěma lety vyloučen z české reprezentace. Od té doby se spíše věnoval jako funkcionář jabloneckému fotbalu. V bobu podle svých slov neseděl více než rok.

Na počátku ledna jej ale oslovili zástupci bobového svazu Panenských ostrovů. Džmurovi nabídli možnost reprezentovat toto karibské souostroví. Jeho bobisté dosud obsazovali poslední místa výsledkových listin. Nyní ale tamní svaz údajně získal silného sponzora a hodlá dosahovat lepších výsledků. Z těchto důvodů oslovil Jiřího Džmuru. Džmura, který dosud marně hledal možnost vrátit se do světového kolotoče bobistů, nabídku přijal. Musí ale získat povolení Mezinárodního olympijského výboru a Mezinárodního bobového svazu.

Povolení MOV, které je v tomto případě nejdůležitější, bude do značné míry záviset na doporučení Českého olympijského výboru. Džmura si o jeho vyjádření již zažádal.

Pokud by vše dobře dopadlo, hodlá se Jiří Džmura v roli reprezentanta Panenských ostrovů představit už za čtrnáct dní. Právě tehdy se v americkém Lake Placid koná závod Světového poháru. Do dvojbobu by měl usednout se svým bývalým spolujezdcem, brzdařem Pavlem Polomským. Rád by se vrátil do elitní desítky světových bobistů.

Marcel Pencák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme