Český fotbal povede Jan Obst

Novým předsedou Českomoravského fotbalového svazu se stal Jan Obst. Zástupci české a moravské komory ho zvolili až v dohadovacím řízení. Po dvou kolech totiž nastala patová situace, protože Obst měl společně s Pavlem Mokrým stejně silnou podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Až po dohadovacím řízení nakonec Mokrý odstoupil a vyzval moravské zástupce, aby dali hlasy Obstovi. Pro nového předsedu pak hlasovalo 194 z 201 delagátů. Dopoledne ale musela valná hromada nejdříve odvolat z funkce Františka Chvalovského, který tráví už několik měsíců ve vazbě a čelí obvinění z mnohamiliónových podvodů. Ten odmítl sám na post rezignovat. V čele českého fotbalu strávil deset let. Valná hromada také rozhodla, že nově zvolený výbor bude mít mandát na celé čtyřleté období, tedy až do roku 2005. Obst prohlásil, že neplánuje žádné revoluční změny a že chce navázat na Chvalovského projekty. Zároveň slíbil, že znovu otevře diskusi o možnosti výstavby národního stadiónu.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme