Češky hrají po prvním dni Fed cupu se Španělkami 1:1

Úvodní bod získaly Češky díky vítězství Petry Kvitové nad Carlou Suarézovou 6:4, 6:4. Blízko k výhře měla i česká jednička Iveta Benešová, která nakonec podlehla Nurii Llagosteraové 6:1, 1:6 a 4:6. O postupu do semifinále rozhodnou 2 nedělní dvouhry, případně závěrečná čtyřhra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: ČTK

Petra Kvitová vstoupila do duelu proti Suarézové aktivněji a hostující hráčka tak předváděla pouze urputnou tenisovou obranu. I přes break hned v úvodní hře zápasu, ale nebyl průběh setu jednoznačný. Kvitové totiž nátlaková hra místy nevycházela, když zahrála hned několik míčků těsně vedle postranních čar. Osmnáctileté rodačce z Bílovce nakonec pomohl její levácký servis, který dělal Suarézové nemalé problémy. Osudovou chybu udělala Španělka při vlastním podání za stavu 4:4 a shoda. Jasně nahraný míč totiž zahrála do pásky a dala tak Kvitové šanci získat první sadu pro sebe. Češka pak následnou výhodu proměnila a zisk prvního setu pečetila při vlastním podání. Druhou sadu začala Španělka o poznání aktivněji. I přesto získala Kvitová rychle vedení 5:2 a mířila za prvním českým bodem. V následující hře ale promarnila 2 mečboly, když při svém podání zahrála 2 dvojchyby. Další komplikace při vlastním podání ale nepřipustila a získala první český bod.

Na vítězné vlně zahájila duel s Nurii Llagosteraovou i Iveta Benešová. První sadu byla na kurtu jasně lepší a získala ji v poměru 6:1. I druhý set zahájila dobře, když sebrala Llagosteraové servis, což bylo ale z její strany nadlouho vše. Španělka totiž získala 6 her v řadě a začínalo se od znova. Rozhodující sadu charakterizovaly dlouhé výměny, při kterých ani jedna z hráček nechtěla chybovat. Rozhodnutí přinesla devátá hra. Útočná hra Llagosteraové získala hostům break, který Španělka potvrdila a vyrovnala stav po prvním dni na 1:1.

Kdo nastoupí k zítřejším rozhodujícím zápasům je na straně hostů zřejmě jasné, česká soupiska je ale ve hvězdách. Nehrající kapitán Petr Pála už při losování zmínil, že by si měly zahrát všechny čtyři nominované. Proto by měla Ivetu Benešovou nahradit Lucie Šafářová. Benešová by tak bojovala až ve čtyřhře po boku Květy Peschkeové. Nedělní program začíná na brněnském Výstavišti ve 12 hodin.

První kolo Světové skupiny I tenisového Fed Cupu:
Brno:
ČR - Španělsko 1:1 po prvním dnu
Kvitová - Suárezová 6:4, 6:4, Benešová - Llagosteraová 6:1, 1:6, 4:6.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme