Českým hokejistům se v NHL dařilo

V nočních zápasech zámořské hokejové NHL se dařilo českým hráčům. Útočník Buffala Aleš Kotalík zařídil svým gólem prodloužení v utkání proti New York Islanders. O výhře Buffala v poměru 4:3 rozhodly až samostatné nájezdy. Podobně zvítězili hokejisté Tampy Bay nad Washingtonem a Václav Prospal vstřelil v nájezdech rozhodující branku. Robert Lang z Detroitu sice výhru Red Wings 7:3 nad Coloradem nezařídil, ale připsal si gól a jednu asistenci. Útočník Edmontonu Aleš Hemský se proti Minnesotě trefil pošesté v sezoně a Oilers zvítězili 4:3.

Václav Prospal

Václav Prospal | Foto: Miroslav Konvalina

Aleš Kotalík zařídil ve středečním utkání NHL výhru hokejistů Buffala nad New Yorkem Islanders. Český útočník necelé tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal a při samostatných nájezdech pak rozhodl o vítězství domácího celku 4:3. Buffalo celé utkání dotahovalo a vyrovnalo až v závěru normální hrací doby. Kotalík obešel Brenta Sopela a bekhendovou střelou pod horní tyč skóroval.

Detroit se po pondělním utkání s Nashvillem, nedohraném kvůli kolapsu Jiřího Fischera, střetl s Coloradem. Hráči Red Wings potrestali prakticky každou soupeřovu chybu a zvítězili 7:3. Robert Lang se jednou trefil a na další branku nahrál. Kouč Detroitu Mike Babcock změnil složení útočných řad, protože jeho celek nevyhrál už čtyři utkání za sebou. Změny v sestavě pomohly a Mikael Samuelsson se odvděčil neobvyklým bodovým příspěvkem: dal dvě branky a dvakrát na gól přihrál. Osmadvacetiletý švédský útočník překonal svoje dosavadní osobní gólové maximum, kterého dosáhl v Pittsburghu, kde vstřelil deset branek. K vysoké produktivitě mu pomohlo i to, že nastoupil v útoku s Langem a krajanem Henrikem Zetterbergem.

Hokejisté Tampy Bay zvítězili ve Washingtonu po samostatných nájezdech 4:3. Václav Prospal vstřelil rozhodující branku, když v pátém nájezdu překonal Olafa Kölziga střelou nad vyrážečku. Naopak John Grahame nájezd Tomáše Fleischmanna chytil. ro Lightning přitom bylo úspěchem, že se jim podařilo dovést utkání do prodloužení, protože na začátku druhé třetiny prohrávali už o tři branky. Dan Boyle ale snížil a obhájce Stanleyova poháru zahájil dravou stíhací jízdu.

Útočník Edmontonu Aleš Hemský se proti Minnesotě trefil pošesté v sezoně a Oilers zvítězili 4:3. Calgary porazilo San Jose 3:2, jednu branku vítězů vstřelil český obránce Roman Hamrlík.

Hokejisté Floridy prohráli doma v Sunrise 1:5 s New Jersey a utrpěli již dvanáctou porážku za sebou. Panteři, kteří naposledy zvítězili 25. října nad Pittsburghem, jsou jednu prohru od vyrovnání neslavného týmového rekordu z roku 1998.

Výsledky:

New York Islanders - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0) Branky: 16. York, 24. Sopel, 25. J. Blake - 58. a rozhodující sam. nájezd Kotalík, 18. Drury, 26. Hecht.

Washington - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0) Branky: 14. Cassels, 21. Pettinger, 21. Sutherby - 24. a 46. Boyle, 33. DiMaio, rozhodující sam. nájezd Prospal.

Florida - New Jersey 1:5 (0:3, 1:2, 0:0) Branky: 40. Hill - 17. White, 18. Marschall, 19. Gionta, 23. Mogilnyj, 25. Gomez.

Columbus - Nashville 2:4 (0:1, 1:2, 1:1) Branky: 21. Žerděv, 52. Malhotra - 16. J. Stevenson, 24. Hamhuis, 25. Legwand.

Toronto - Boston 1:5 (0:2, 0:2, 1:1) Branky: 43. Tucker - 4. a 9. G. Murray, 25. Bergeron, 27. McEachern, 52. Samsonov.

Detroit - Colorado 7:3 (1:1, 3:1, 3:1) Branky: 3. a 57. Samuelsson, 26. Lang, 35. Cleary, 39. Shanahan, 56. Jason Williams, 60. Franzén - 2. Brunette, 33. Laperriere, 48. Liles.

Minnesota - Edmonton 3:4 (2:2, 0:1, 1:1) Branky: 10. a 46. Dupuis, 7. Gáborík - 3. Torres, 12. Hemský, 30. Stoll, 60. Moreau.

Dallas - Anaheim 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Branky: 48. a 57. Arnott, 27. Morrow - 16. Selänne.

Calgary - San Jose 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) Branky: 32. Hamrlík, 42. Regehr, 57. Amonte - 42. G. Stevenson, 60. Preissing.

Filip Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít