Českým i evropským atletem roku je Jan Železný

Oštěpař Jan Železný byl dnes v internetovém hlasování, vyhlášeném Evropskou atletickou asociací, zvolen nejlepším atletem Evropy za letošní rok. Trojnásobný olympijský vítěz, který tuto anketu vyhrál už před čtyřmi lety, získal 1935 bodů a jasně porazil britského trojskokana Jonathana Edwardse a řeckého sprintera Konstantinose Kenterise. Oštěpař Jan Železný byl dnes také a to už pošesté v kariéře vyhlášen nejlepším českým atletem roku. V tomto domácím hlasování získal 917 bodů. O 99 bodů méně nastřádal držitel stříbrných medailí z olympiády i z halového mistrovství Evropy Roman Šebrle. Třetí skončil se 708 body obhájce trofeje, světový rekordman v desetiboji a evropský rekordman v sedmiboji Tomáš Dvořák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anketní lístky s nejlepší desítkou odevzdalo 92 hlasujících a Železnému chyběly k maximálnímu počtu jen tři body. Čtyřiatřicetiletý oštěpař vyrovnal v historickém hodnocení šestinásobné držitele ocenění Ludvíka Daňka, Imricha Bugára a Jarmilu Kratochvílovou. Více vítězství v prestižní anketě má už pouze bývalá vynikající koulařka Helena Fibingerová, jež byla Atletkou roku sedmkrát. Železný triumfoval v anketě v letech 1991, 1993, 1994, 1995 a 1996, vloni po návratu na atletickou dráhu po zranění skončil třetí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme