Českým i evropským atletem roku je Jan Železný

Oštěpař Jan Železný byl dnes v internetovém hlasování, vyhlášeném Evropskou atletickou asociací, zvolen nejlepším atletem Evropy za letošní rok. Trojnásobný olympijský vítěz, který tuto anketu vyhrál už před čtyřmi lety, získal 1935 bodů a jasně porazil britského trojskokana Jonathana Edwardse a řeckého sprintera Konstantinose Kenterise. Oštěpař Jan Železný byl dnes také a to už pošesté v kariéře vyhlášen nejlepším českým atletem roku. V tomto domácím hlasování získal 917 bodů. O 99 bodů méně nastřádal držitel stříbrných medailí z olympiády i z halového mistrovství Evropy Roman Šebrle. Třetí skončil se 708 body obhájce trofeje, světový rekordman v desetiboji a evropský rekordman v sedmiboji Tomáš Dvořák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anketní lístky s nejlepší desítkou odevzdalo 92 hlasujících a Železnému chyběly k maximálnímu počtu jen tři body. Čtyřiatřicetiletý oštěpař vyrovnal v historickém hodnocení šestinásobné držitele ocenění Ludvíka Daňka, Imricha Bugára a Jarmilu Kratochvílovou. Více vítězství v prestižní anketě má už pouze bývalá vynikající koulařka Helena Fibingerová, jež byla Atletkou roku sedmkrát. Železný triumfoval v anketě v letech 1991, 1993, 1994, 1995 a 1996, vloni po návratu na atletickou dráhu po zranění skončil třetí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme