Čeští a thajští tenisté se rozešli po prvním dnu baráže Davis Cupu 1:1

Stav baráže Světové skupiny Davis Cupu mezi českými tenisty a Thajci je po prvním dnu vyrovnaný 1:1. Jiří Novák vyhrál nad Danaiem Udomchokem 6:2, 6:2 a 7:6, Bohdan Ulihrach podlehl Paradornu Srichaphanovi 6:7, 2:6 a 6:7. Nerozhodný stav 1:1 je i v semifinále této týmové soutěže tenistů mezi Austrálií a Švýcarskem.

Davis Cup

Davis Cup | Foto: Nlearningnetwork

Jako vejce vejci se podobaly první a druhý set první dvouhry. Novák prohrával s běhavým a snaživým soupeřem 1:2, ale sérií pěti her po sobě získal obě sady shodně 6:2. V prvním setu český hráč neztratil při svém podání ani fiftýn a v jednu chvíli vyhrál čtrnáct výměn za sebou. Ve druhém setu jasně kontroloval hru. Třetí set přinesl na dvorci vyrovnanější klání. Oba hráči si drželi podání a Novákovi trochu selhával bekhend. Domácí fanoušci vycítili šanci a snažili se Udomchokeho, až 187. hráče žebříčku ATP, dotlačit k zisku sady. Ve zkrácené hře Novák ovšem drama nepřipustil a v tie-breaku zvítězil 7:1. Osmadvacetiletý Novák vyhrál v Davis Cupu sedmou dvouhru po sobě.

V prvním a třetím setu druhé dvouhry byl Ulihrach pro Srichaphana rovnocenným partnerem. Oba tenisté si drželi servis a o výsledku setů musela rozhodnout vždy až zkrácená hra. Český hráč však v obou tahal za kratší konec. Ve druhém setu Ulihrach dvakrát přišel o podání a od stavu 2:2 prohrál pět gamů za sebou. V sobotu je na pořadu čtyřhra a v neděli závěrečné dvouhry.

Výsledky:

O udržení ve Světové skupině Davisova poháru:

Thajsko - ČR 1:1 po prvním dnu

Udomchoke - Novák 2:6, 2:6, 6:7 (1:7)

Statistika: esa: 6:7, dvojchyby: 7:1, získané brejky: 0 z 0/4 z 11, celkem získané míče: 67:103, čas: 1:38 hod

P. Srichaphan - Ulihrach 7:6 (7:2), 6:2, 7:6 (7:4)

Statistika: esa: 12:0, dvojchyby: 4:7, získané brejky: 2 ze 4/0 z 4, celkem získané míče: 106::94, čas: 2:04 hod

Semifinále Davisova poháru:

Austrálie - Švýcarsko 1:1 po prvním dnu; Philippoussis - Federer 3:6, 4:6, 6:7 (3:7)

Španělsko - Argentina 1:0 po první dvouhře; Ferrero - Gaudio 6:4, 6:0, 6:0

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít