Čeští baseballisté na úvod ME prohráli

Vysokou prohrou v poměru 1:10 proti Španělsku vstoupili v Blansku čeští baseballisté do evropského šampionátu, který se premiérově koná na našem území. Výrazně si tak zkomplikovali cestu k vytyčenému cíli - vybojovat medaili a postupit na mistrovství světa. Češi přitom utkání nezačali vůbec špatně, ve druhé směně šli do jednobodového vedení. Jenže to bylo vše, více už v útoku nepředvedli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baseball | Foto: Indiana University of Pensylvania

Naopak Španělé se teprve nadechovali. Ve třetí směně otočili zápas třemi body, když se příliš nedařilo nejlepšímu českému nadhazovači Petru Pacasovi. Definitivní zlom pak přinesla směna sedmá. Španělé v ní získali šest bodů a bylo po zápase. "V té směně se nám nedařilo na nadhozu ani v poli. Hlavním problém utkání ale bylo, že jsme udělali jenom jeden bod. Na pálce jsme se trápili," řekl Radiožurnálu baseballista Tomáš Ovesný.

K druhému utkání skupiny B český výběr nastoupí zítra od 15:00 v Olomouci. Proti Ukrajině bude v úloze jasného favorita. "Podcenění soupeře nehrozí. Po dnešní vysoké prohře je jasné, že si nemůžeme dovolit podcenit nikoho. Musíme bezpodmínečně tvrdě jít na ukrajinského nadhazovače, ukrajinský tým, a pokusit se vyhrát," zaplašil případné pochyby Tomáš Ovesný.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme