Čeští fotbalisté neprohráli ani dvacátý zápas v řadě

Dvacátý korálek navlékli na šňůru neporazitelnosti čeští fotbaloví reprezentanti. Ani Itálie je nedokázala na vlastní půdě přemoci, jen uhrála remízu 2:2. Všichni soupeři naší reprezentace v základní skupině EURA svá přátelská utkání vyhráli. Lotyšsko porazilo na Kypru 3:1 Kazachstán, Nizozemsko doma 1:0 Spojené státy a Německo veze vítězství 2:1 z Chorvatska

z utkání Itálie-ČR

z utkání Itálie-ČR | Foto: EPA

Zápas Itálie a Česka otevřely slibné šance Nedvěda a Poborského, ale první se radovali domácí. Ve 14. minutě se nadvakrát prosadil Vieri. Tentýž hráč pak trápil českou obranu. Ve 22. minutě se řítil sám na Blažka, ale český gólman zachránil. Za další čtyři minuty dal Vieri druhý gól, ale ten pro ofsajd neplatil. Důležité vyrovnání do přestávky přišlo ve 42. minutě. Na centr u bližší tyče si naběhl Štajner a hlavou poslal míč do sítě. Ve druhém poločase se nehrál příliš záživný fotbal. Chyběly šance a zajímavé momenty. Až závěr přinesl větší drama. V 86.té minutě dostal podruhé domácí do vedení Di Natale, ale Brücknerovi svěřenci stačili znovu srovnat. V 88. minutě se o to postaral chytrou, technickou střelou Rosický.

Výsledky:

Itálie-Česká republika 2:2 (1:1),
branky: 14. Vieri, 86. di Natale - 42. Štajner, 88. Rosický. Rozhodčí: Braamhaar - Inia, Rutgers (všichni Niz.). ŽK: Drobný (ČR). Diváci: 20.935.

Sestava Itálie: Buffon (46. Toldo) - Panucci (46. Oddo), Nesta (46. Ferrari), Legrottaglie (46. Adani), Bettarini (79. Pancaro) - Fiore (63. Nervo), Pirlo (46. Baroni), Perrotta (82. Volpi) - Totti (46. Corradi) - Vieri (46. Delvecchio), del Piero (63. di Natale).

Sestava ČR: Blažek (46. Kinský) - Grygera (46. Jiránek), Bolf (88. Voříšek), Rozehnal (46. Drobný), Jankulovski - Poborský (46. Týce), Galásek (56. Hübschman), Rosický - Nedvěd (79. Jarošík), Štajner (46. Heinz) - Koller (46. Lokvenc).

Nizozemsko-USA 1:0 (0:0),
branka: 57. Robben. Diváci: 28.000.

Sestava Nizozemska: van der Sar - Heitinga, Stam, Cocu (72. Zenden), Bouma (80. F. de Boer) - van der Meyde (46. Makaay), Sneijder (46. Seedorf), Davids (46. van Bommel), Robben - van der Vaart, van Nistelrooij (80. van Hooijdonk).

Chorvatsko - Německo 1:2 (0:1),
branky: 86. Neretljak - 34. Klose, 90. Ramelow. Diváci: 15.000.

Sestava Německa: Kahn - Friedrich, Nowotny, Wörns, Lahm - Baumann, Hamann, Freier (77. Schneider), Frings (62. Ramelow) - Klose (80. Lauth), Kuranyi (67. Bobic).

Lotyšsko - Kazachstán 3:1 (2:1),
branky: 45. a 66. Laizans, 40. Pahars - 24. Aksjonov.

Sestava Lotyšska: Kolinko - Stěpanovs, Astafjevs, Zemlinskis (70. Zakreševskis) - Laizans, Zirnis, Isakovs, Bleidelis (46. Pučinsks) - Verpakovskis (46. Rimkus), Rubins, Pahars (46. Kolesničenko).

Belgie - Francie 0:2 (0:1),
branky: 45. Govou, 76. Saha. Diváci: 45.000.

Portugalsko - Anglie 1:1 (0:0),
branky: 70. Pauleta - 47. King. Diváci: 30.000.

Španělsko - Peru 2:1 (2:1),
branky: 31. Etxeberría, 33. Baraja - 21. Solano. Diváci: 23.580.

Turecko - Dánsko 0:1 (0:1),
branka: 32. Jörgensen. Diváci: 19.000.

Řecko - Bulharsko 2:0 (1:0),
branky: 26. Papadopulos, 60. Vryzas. Diváci: 6000.

Albánie - Švédsko 2:1 (0:0),
branky: 67. Škela, 75. Aliaj - 50. Selakovic. Diváci: 15.000.

Maroko - Švýcarsko 2:1 (0:0),
branky: 78. Adžidú, 81. Ajadžúr - 89. Frei. Diváci: 2000.

Irsko - Brazílie 0:0,
diváci: 44.000.

Wales - Skotsko 4:0 (2:0),
branky: 1., 35. a 58. Earnshaw, 78. Taylor. Diváci: 47.124.

Malta - Bělorusko 0:4 (0:2),
branky: 11. Kornilenko, 29. Cygalko, 70. Bjahanskij, 85. Lašanko.

Severní Irsko - Norsko 1:4 (0:3),
branky: 56. Healy - 17. a 35. Pedersen, 43. Iversen, 57. vlastní Gillespie. Diváci: 11.288.

Makedonie - Bosna a Hercegovina 1:0 (1:0),
branka: 22. Panděv. Diváci: 8000.

Libye - Ukrajina 1:1 (0:1),
branky: 56. Kara - 15. Pukanič. Diváci: 20.000.

Izrael - Ázerbájdžán 6:0 (3:0),
branky: 9., 65. a 69. Arbeitman, 41. a 61. Katan, 24. Tal z pen. Diváci: 12.250.

Polsko - Slovinsko 2:0 (1:0),
branky: 23. Mila, 64. Niedzielan. Diváci: 150.

Miroslav Bureš, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít