Čeští hokejisté na MS dvacítek podruhé prohráli

Čeští juniorští hokejisté prohráli i ve svém druhém utkání na mistrovství světa dvacetiletých hráčů, tentokrát se Slovenskem 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil ve druhé třetině Tomáš Kopecký. Vítěze podržel brankář Peter Budaj, který nekapituloval ani při třech dvojnásobných oslabeních.

hokej

V brance českého týmu se objevil Hronek. Slávistický gólman musel zasahovat hned v úvodních vteřinách utkání, kdy na trestné lavici seděl Ustrnul. Slováci si žádné velké šance nevytvořili a naopak se po chvilce museli sami v oslabení bránit. Češi však pozorného Budaje ve slovenské brance nepřekonali ani při padesátivteřinové dvojnásobné výhodě. V poslední chvíli totiž zastavil hokejkou puk směřující do prázdné branky po pokusu Hemského v osmé minutě.

Svěřenci trenérů Holíka a Hynka měli trvalou převahu. Hronek musel zasahovat pouze ojediněle, ale v 11. minutě se vyznamenal při Pohankově brejku ve slovenském oslabení. Svůj klid osvědčil i při čtyřiatřicetivteřinové přesilovce soupeře pěti proti třem, ale poté se hra opět přestěhovala před Budaje. Češi hráli opět dvě minuty proti třem, branku ale nedali.

Střelecké trápení pokračovalo i ve druhé třetině. Všechny šance obhájců titulu ztroskotaly na Budajovi. Ve 33. minutě pak zchladil elán domácích Slovák Kopecký, který od modré překonal Hronka a zajistil svému celku vedení.

V závěrečné dvacetiminutovce se v sestavě místo Lukeše objevil Sklenář. Ústřední postavou zápasu byl ale Budaj, jenž podával znamenitý výkon. Neuspěli proti němu Podlešák, Vondrka, ani při přečíslení dva na jednoho Krajíček. Jedinečnou příležitost vyrovnat měli Češi při třetí, opět téměř dvouminutové, dvojnásobné přesilovce. Ani tentokrát však branku nedali. S blížícím se závěrem se Češi tlačili do útoku, Budaj však chytal životní zápas. Necelou minutu před koncem český tým odvolal Hronka, vyrovanat však nedokázal.

Česká republika - Slovensko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Branka: 34. T. Kopecký. Rozhodčí: Hutchinson (Kan.) - Stricker (Švýc.), Zajcev (Rus.). Vyloučení: 6:11. Bez využití. Diváci: 9170.

Sestavy: Česká republika: Hronek - Krajíček, Ustrnul, Chvojka, F. Novák, Poživil, Blaťák - Průcha, Plekanec, Hemský - Lukeš (41. Sklenář), Podlešák, Hořava - Vondrka, Hudler, J. Novotný. Trenéři: Jaroslav Holík a Pavel Hynek. Slovensko: Budaj - Velebný, Frühauf, Jurčina, Stehlík, K. Sloboda, Hudec, R. Sloboda, Malec - Skladaný, Macho, Kristín - Svatoš, Gajdoš, Holečko - Pohanka, T. Kopecký, Oravec - Jaško, Koložváry, Kolařík. Trenér: Július Šupler.

Ondřej Prokop Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít