Čeští hokejisté pokořili mistry světa ze Slovenska 6:1

Česká hokejová reprezentace nedala šanci v Moskvě na Baltika cupu úřadujícím mistrům světa - výběru ze Slovenska a vyhrála vysoko 6:1. Jednou střelou se prosadil nováček v národním mužstvu Jindřich Kotrla z extraligového Litvínova, první gól v reprezentaci si připsal Robert Kántor z finské ligy. Dvěma brankami se představil pardubický Michal Mikeska, skórovali také Ondřej Kratěna a Michal Sup. Jedinou trefu zajistil soupeřům ve třetí minutě obránce Dušan Milo.

utkání Česká republika - Slovensko

utkání Česká republika - Slovensko | Zdroj: ČTK

První třetina se vyvíjela lépe pro Slováky, kteří otevřeli skóre už ve třetí minutě. Slovenská reprezentace startuje na turnaji ze série Euro Hockey Tour poprvé, jejich výsledky se do ní nezapočítávají. Možnost rozchytat se měl slovenský brankář Rybár, který během úvodní třetiny jedenáctkrát úspěšně zasahoval a kapituloval jen jednou. Další část ovšem už byla v režii českých hokejistů - nejdříve Mikeska využil první českou přesilovku na turnaji, pak jim klid dodal blafák Kratěny a následně také debutující Jindřich Kotrla a ještě před druhou sirénou obránce Robert Kántor. Zkorigovat nepříznivé skóre se v poslední části už Slovákům nepodařilo.

Výsledek - Baltika cup:

Česká republika - Slovensko 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Mikeska, 22. Mikeska (Tesařík), 34. Kratěna (T. Blažek, Hejda), 36. Kotrla (Balaštík, Tesařík), 39. Kántor (Mikeska, Balaštík), 51. Sup (Kratěna, T. Blažek) - 3. Milo (Škovíra, Sabol). Rozhodčí: Semjonov - Chimič, Kamurkin (všichni Rus.). Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0

Sestavy: Česká republika: Málek - P. Kadlec, Hejda, Kolařík, Richter, Tesařík, Kántor, Židlický, Kroupa - Duda, Patera, Moravec - Kratěna, T. Blažek, Sup - Balaštík, Mikeska, Kotrla - Kucharczyk, Marek, Pletka. Trenéři: Slavomír Lener, Vladimír Růžička a Antonín Stavjaňa; Slovensko: Rybár - Čierny, Richard Pavlikovský, Štrbák, Harant, A. Novotný, Starosta, Milo, Čakajík - Vaic, M. Hlinka, Rataj - Kropáč, Kmiť, Pištek - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Škovira, Sabol. Trenéři: František Hossa a Ján Šterbák

Další výsledek:

Finsko - Rusko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Söderholm (Tähtinen), 36. Somervuori (Santala), 43. Hulkkonen (Sumervuori) - 38. Vlasenkov (Proškin, Zinovjev). Rozhodčí: Minář (ČR) - Makarov, Olenin (oba Rus.). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1.

Rusko: Sokolov - Turkovskij, Skopincev, Jerofejev, Proškin, Šadilov, Gusev, Gusanov, Vyšedkevič - Subbotin, Čupin, Zatonskij - Antipov, Zinovjev, Vlasenkov - Tkačenko, Razin, Dobryškin - Soin, Gorovikov, Suglobov. Trenéři: Vladimir Pljuščev, Alexandr Jakušev a Nikolaj Tolstikov.

Finsko: Bäckström - Hulkkonen, Peltonen, Kukkonen, Mikkola, Söderholm, Tukio, Mäntylä, Saravo - Somervuori, Santala, Miettinen - Kuhta, Kauppila, Pärssinen - Saarela, Tähtinen, Torkki - Pesonen, Kuki, Pihlman. Trenéři: Hannu Aravirta, Hannu Virta, Jari Kurri a Jari Kaarela.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít