Čeští hokejisté se proti Finům neprosadili

Českým hokejistům se druhé utkání na Karjala Cupu nevydařilo. S domácím výběrem prohráli 0:2 a ztratili tak šanci na premiérové vítězství na helsinském turnaji. O výhře rozhodli Finové dvěma brankami v závěrečné třetině. Postarali se o ně Ville Petonen a Toni Porkka při power play českého týmu.

hokej

Národní mužstvo přišlo navíc o dva zraněné hráče. Utkání nedohráli obránce Martin Richter kvůli zranění kolena a Libor Procházka, který si poranil rameno. Trenéři poslali na led útočníka Vorla a Marha se musel přesunout dokonce do obrany. Další bek Marek Židlický navíc dostal desetiminutový trest za naražení Pihlmana na hrazení. Skóre se neměnilo jen díky výbornému brankáři Břízovi, jenž zblízka vychytal Somervuoriho a Rintanena. Bezbrankový stav vydržel až do úvodu třetí třetiny. Turunen vleže stačil přihrát před branku Peltonenovi a ten bez problému skóroval. V závěrečném náporu odvolali trenéři Břízu i v oslabení a obránce Porkka pečetil do prázdné branky domácí výhru. Obránce Michal Sýkora dostal v závěru trest na pět minut a do konce zápasu za strčení do čárového sudího.

Finsko - Česká republika 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 41. Peltonen (Turunen, Tähtinen), 60. Porkka (Hassinen). Rozhodčí: Rädbjer (Švéd.) - Fonselius, Lindroos (oba Fin.). Vyloučení: 3:4, navíc Židlický 10 min., M. Sýkora (oba ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 12.000

Finsko: Norrena (21. Lehtonen) - Niemi, Alanko, Luoma, Kukkonen, Marko Kiprusoff, Porkka, Tuulola, Nummelin - Peltonen, Tähtinen, Turunen - Pihlman, Pirnes, Tarvainen - T. Elomo, Rintanen, Hassinen - Miettinen, Santala, Somervuori. Trenér: Hannu Aravirta

Česká republika: Bříza (30.-31. A. Svoboda) - L. Procházka, Richter, Kolařík, Kučera, P. Kadlec, Židlický, M. Sýkora - Tenkrát, R. Král, Pletka - Duda, J. Hlinka, Beránek - Čaloun, Marha, Machulda - P. Sýkora, Broš, Hudler, od 21. min. navíc Vorel. Trenéři: Slavomír Lener, Vladimír Růžička, Antonín Stavjaňa

4. Rusko 511126:116

Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (3 body), výher v prodloužení či samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či samostatných nájezdech (1 bod), proher (0 bodů), skóre a celkový počet bodů

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít