Čeští hokejisté vstoupili do osmifinále vítězně

Přesvědčivou výhrou 5:0 nad Švýcarskem zahájili naši hráči druhou část mistrovství světa v Kanadě. O zisku tří bodů rozhodli hlavně v závěru druhé třetiny, kdy konto soupeře zatížili během pěti minut třemi góly. V tabulce osmifinálové skupiny E má tak český tým sedm bodů a je blízko postupu do čtvrtfinále.

Česko - Švýcarsko

Česko - Švýcarsko | Zdroj: ČTK

Česko, v jehož sestavě se poprvé objevily nejnovější posily z NHL - útočník Tomáš Plekanec a obránce Michal Rozsíval, se proti dobře bránícímu soupeři prosadilo až v poslední minutě první třetiny. Ve vlastním oslabení poslal Rolinek do samostatného úniku Erata a ten nedal brankáři Gerberovi střelou pod horní tyčku šanci. Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil, naši útočili, velkou šanci měl Vrbata, ale další góly přišly až v závěru. Nejprve našel v přesilovce Eliáš Tomáše Kaberleho a ten trefil přesně, v další početní výhodě se prosadil sám Patrik Eliáš. Když potom v poslední minutě zvýšil se štěstím na 4:0 Fleischmann, bylo jasné že poslední třetina se bude dohrávat jen z povinnosti. V 59. minutě upravil na konečných 5:0 Novotný, když dorazil za Gerbera kotouč ležící v brankovišti.

Češi po velmi dobrém výkonu zvítězili naprosto zaslouženě a brankář Milan Hnilička si zvedl sebevědomí vychytanou nulou. Dalším soupeřem našeho týmu budou zítra večer Bělorusové.

V dalším utkání naší skupiny pokračovali ve své sinusoidě Švédové, tentokrát rozstříleli Dány.

Česká republika - Švýcarsko 5:0

Branky a nahrávky: 20. Erat (Rolinek), 35. T. Kaberle (Eliáš, Židlický), 36. Eliáš (Erat, T. Kaberle), 40. Fleischmann, 59. Novotný (Kohn, Kotalík). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Looker - Feola (oba USA), Novák (SR). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9603.

Česko: Hnilička - Židlický, T. Kaberle, Rozsíval, Kuba, Z. Michálek, Hejda, od 15. navíc Čáslava - Eliáš, Hlinka, Erat - Vrbata, Plekanec, Fleischmann - Kotalík, Novotný, Kohn - Irgl, Krejčí, Rolinek. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil.

Švýcarsko: M. Gerber - Diaz, Forster, Blindenbacher, Bezina, Furrer, Vauclair, od 21. navíc Seger - Deruns, Jeannin, Lemm - Di Pietro, Paterlini, Ziegler - Sprunger, Monnet, Sannitz - Ambühl, Guggisberg, Bärtschi - Reichert. Trenéři: Ralph Krueger, Jakob Kölliker a Peter Lee.

Švédsko - Dánsko 8:1

Branky a nahrávky: 9. Jönsson (Weinhandl, Martensson), 16. M. Nilson (Jönsson), 36. Martensson (Weinhandl, Ledin), 37. Stralman, 41. Fabricius (Bäckström), 42. Weinhandl (Martensson, Ledin), 44. R. Wallin (Nilson, Ekman), 51. Martensson (Weinhandl, Fernholm) - 55. Degn (Lassen, Hansen). Rozhodčí: Ország (Sloven.), Pellerin - De Haan (oba Kan.), Schröter (Něm.). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 7327. Třetiny: 2:0, 2:0, 4:1

Švédsko: Lundqvist - Stralman, Jönsson, Edler, Murray, Mag. Johansson, Frögren, Fernholm - Hörnqvist, Bäckström, Fabricius - Nilson, R. Wallin, Ekman - Weinhandl, Martensson, Ledin - Warg, Andersson, Nilsson - Widing. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.

Dánsko: Hirsch (44. Galbraith) - D. Nielsen, Andreasen, Damgaard, Lassen, Boedker, Dahlmann - Madsen, Green, K. Staal - Degn, Regin, Hansen - Hardt, Eller, Kjaergaard - Lykkeskov, Christensen, Nordby-Andersen - Dresler. Trenér: Mike Sirant

Michal Ebr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít