Čeští hokejisté znají soupeře pro MS 2006

Soupeři českých hokejistů v základní skupině příštího mistrovství světa budou týmy Finska, domácího Lotyšska a Slovinska. Rozhodl o tom dnešní los v Rize, kde se turnaj příští rok od 5. do 21. května uskuteční. Úřadující mistři světa se představí ve skupině A v nové hale, která se teprve v lotyšské metropoli dostavuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radost hokejových fanoušků | Zdroj: ČTK

Oproti posledním ročníkům šampionátu je los pro Českou republiku svým způsobem příznivější. Vloni v Praze i letos ve Vídni totiž naši reprezentanti narazili v úvodních dvou fázích turnaje pouze na jednoho či dva z hlavních favoritů. Příští rok v Rize se hned v základní skupině poměří s Finskem a v osmifinále je čeká trojice postupujících celků z e skupiny D, ve kterém se představí Kanada, USA, Dánsko a Norsko. Čeští hokejisté si tak téměř jistě na šampionátu zopakují souboj s Kanaďany, které ve Vídni zdolali ve finále, a také se Spojenými státy americkými, které vyřadili ve čtvrtfinále.

Ve skupině B se představí Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina a Itálie, ve skupině C změří síly Slovensko s obhájci bronzu z Ruska, Běloruskem a Kazachstánem.

Složení základních skupin na mistrovství světa v Lotyšsku:

Skupina A: Česká republika, Finsko, Lotyšsko, Slovinsko.
Skupina B: Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Itálie.
Skupina C: Slovensko, Rusko, Bělorusko, Kazachstán.
Skupina D: Kanada, USA, Dánsko, Norsko.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme