Čeští Jezdci z New Yorku porazili Pittsburgh

Češi v dresu New York Rangers opět dokázali, že jsou pro svůj klub dobrou investicí. Na jejich led zavítal Pittsburgh a čeští hokejisté se postarali, aby všechny body zůstaly doma. Po první třetině bylo skóre 1:1 po brankách Steva Rucchina a Marka Recchiho. Zbytek zápasu už patřil Čechům. Ve 31. minutě dal rozhodující gól obránce Michal Rozsíval po přihrávce Martina Straky. Na konečných 3:1 upravil v polovině poslední třetiny Petr Sýkora.

hokejisté New York Rangers

hokejisté New York Rangers | Foto: Martin Hromádka

Dalším Čechem, který rozhodl zápas svého týmu, byl Jaroslav Balaštík. Jeho Columbus přijel do Calgary a k rozhodnutí utkání nestačilo hráčům obou klubů 60 minut ani prodloužení. Rozhodující samostatný nájezd proměnil právě Balaštík, takže Columbus vyhrál 2:1. V základní hrací době si jednu asistenci připsal Balaštíkův spoluhráč, obránce Rostislav Klesla.

Ani branka útočníka Martina Erata nepomohla Nashvillu k vítězství v Dallasu. Erat byl totiž jediným hráčem Nashvillu, který v utkání skóroval. Dallasu k výhře stačily dva góly. Brankář Nashvillu Tomáš Vokoun chytil 22 střel a v hodnocení brankářů se drží na 5. místě.

Tuto tabulku s úspěšností 92,74 vede ottawský Dominik Hašek. Senátoři však v posledním zápase podlehly na ledě New Jersey Ďáblům 3:5. Hašek inkasoval všech pět branek.

Do statistik utkání se z českých hokejistů zapsal ještě Petr Čajánek. Jeho St. Louis vedlo na hřišti Detroitu rychle 2:0, Čajánek přihrával na druhou branku Tkachukovi. Rudá křídla ale zabojovala a ve zbylých dvou třetinách zápas otočila na konečných 3:2.

Výsledky:

New York Rangers - Pittsburgh 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Branky: 5. Rucchin, 31. Rozsíval (Straka), 50. Sýkora - 20. Recchi. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.200.

New Jersey - Ottawa 5:3 (3:1, 1:1, 1:1) Branky: 2. Parise, 15. Marshall, 16. Langenbrunner, 40. Brylin, 43. Rasmussen - 18. Vermette, 28. Heatley, 46. Eaves. Brankář Ottawy Dominik Hašek čelil 30 střelám, pětkrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 83 procent. Střely na branku: 30:30. Diváci: 10.142.

Detroit - St. Louis 3:2 (0:2, 1:0, 2:0) Branky: 26. Samuelsson, 49. Shanahan, 57. Zetterberg - 9. Stempniak, 15. Tkachuk (Čajánek). Střely na branku: 38:31. Diváci: 20.066.

Dallas - Nashville 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Branky: 22. P. Boucher, 32. Morrow - 48. Erat. Brankář Nashvillu Tomáš Vokoun čelil 24 střelám, dvakrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 91,6 procenta. Střely na branku: 24:23. Diváci: 17.004.

Calgary - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky: 6. Iginla - 37. Žerděv (Klesla), rozhodující sam. nájezd Balaštík. Střely na branku: 37:20. Diváci: 19.289.

Anaheim - San Jose 4:6 (1:1, 1:1, 2:4) Branky: 11. Selänne, 21. McDonald, 43. Kunitz, 60. Penner - 17., 23. a 57. Cheechoo, 43. M. Smith, 53. Preissing, 60. Ekman. Střely na branku: 39:34. Diváci: 16.542.

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít