Čeští junioři prohráli těsně s Američany

Čeští hokejisté do dvaceti let prohráli na mistrovství světa i druhý zápas. V Ottawě podlehli před rekordní návštěvou v historii juniorských světových šampionátů Spojeným Státům 3:4. V úterý večer čeká české mladíky duel s Německem, který bude klíčový v boji o postup do play off. Ve druhém utkání skupiny A rozdrtila domácí Kanada Kazachstán 15:0.

Marek Sýkora

V brance českého týmu se tentokrát od začátku objevil Dominik Furch. První větší příležitost neproměnil Vincour. V sedmé minutě dostali Češi výhodu přesilové hry, ale nevyužili ji. Naopak Američané se v přesilovce prosadili, ve 13. minutě se trefil Schroeder.

Čeští hráči se dočkali v šestadvacáté minutě, kdy vyrovnal Roman. O šest minut později poslal Spojené státy podruhé v zápase do vedení Rust a do konce druhé třetiny zvýšil na 3:1 v přesilovce vanRiemsdyk.

Ve 44. minutě se potřetí v utkání prosadila elitní řada Američanů a Schroeder podruhé v zápase skóroval. Češi se ale nevzdali. Ve 48. minutě snížil obránce Parýzek. Další šance nevyužili Kubalík ani Kundrátek, na druhé straně výborně zasáhl Furch při možnosti vanRiemsdyka. Tři minuty před koncem se při početní výhodě prosadil Káňa a snížil na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat se ale českým juniorům už nepodařilo, nezměnila na tom nic ani závěrečná power play.

Duel se hrál ve Scotiabank Place před rekordní návštěvou v historii juniorských světových šampionátů - 19.847 diváků. Oficiálně ho sledovalo o 225 lidí více než zápas českých hokejistů s domácí Kanadou.

Česká republika - USA 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Roman (Okál, Gudas), 48. Parýzek (Szturc, Kubalík), 57. Káňa (Kundrátek, Roman) - 13. Schroeder (Shattenkirk, Wilson), 32. Rust (Blum), 39. vanRiemsdyk (Shattenkirk, Schroeder), 44. Schroeder (vanRiemsdyk). Rozhodčí: Ország (SR), Levonen - Terho (oba Fin.), Losier (Kan.). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. Diváci: 19.847

Česká republika: Furch - Kundrátek, Piskáček, Parýzek, Jordán, Gudas, Štich, Dóczy - Vincour, Roman, Káňa - Kubalík, Knotek, Strapáč - Novotný, Růžička, Szturc - Jan Eberle, Červený, Okál - Valchař. Trenéři: Marek Sýkora, Zdeněk Moták a Rudolf Pejchar

USA: McCollum - Blum, McDonagh, Ruth, Cole, Shattenkirk, Fairchild, Kessel - vanRiemsdyk, Wilson, Schroeder - OúBrien, Wahl, Bowman - Palushaj, Rust, Tangradi - Kristo, Hoeffel, Johnson - Hayes. Trenéři: Ron Rolston, P.K. O'Handley, Nate Leaman, Jeff Blashill