Čeští plavci úspěšní na ME

Čeští plavci dosáhli vynikajících výsledků na mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Medailovou sbírku rozšířili o tři cenné kovy. Mistryní Evropy na trati 100 metrů znak se ve Valencii stala Ilona Hlaváčková, která zaplavala nový český rekord 58 sekund a 82 setin sekundy. Stříbro vybojoval, také v nejlepším českém čase, Daniel Málek na 100 metrů prsa. V cíli byl v čase 59 sekund a 67 setin druhý za Italem Fioravantim.

Bronzovou příčku obsadila na volné osmistovce Jana Pechanová. I jí se podařilo vylepšit český rekord a to na 8 minut 31 sekund a 17 setin. Zvítězila Švýcarka Strasserová před Britkou Cookeovou.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít