Čeští tenisté porazili Nizozemsko 4:1

Až v poslední dvouhře čeští tenisté v Nizozemsku prohráli. V utkání baráže o Světovou skupinu tak vyhráli v Leidenu 4:1. Češi si zajistili účast mezi elitou už v sobotní čtyřhře, proto se závěrečné duely hrály jen na dva vítězné sety. Tomáš Berdych nejprve porazil v souboji jedniček Raemona Sluitera, Jan Hernych na závěr prohrál s Robinem Haasem.

davis Cup | Foto: The Oficial Davis Cup Website

Berdych v prvním setu utkání se Sluiterem výborně podával. Celkem nasázel sedm es a nedal soupeři ani jednu šanci na brejk. Nizozemský tenista se rovněž mohl opřít o kvalitní servis, ale jeho jediné zaváhání v šesté hře využila česká jednička k brejku. Set zakončil třináctý hráč světa v deváté hře, když mu skvěle vyšla čtyři podání. Ve druhém setu si oba tenisté drželi svůj servis, takže se rozhodlo až v tie-breaku. Ve zkrácené hře byl Berdych jediný, kdo dokázal bodovat při soupeřově podání. Díky jednomu minibrejku se dostal do vedení 5:4 a pak dvěma body při vlastním servisu zápas ukončil. Hned první mečbol proměnil symbolicky bodem přímo z podání.

Šestadvacetiletý Hernych hrál třetí daviscupové utkání v životě. Loni nastoupil v zápase prvního kola v Argentině, kde společně s Tomášem Zíbem prohrál čtyřhru a za rozhodnutého stavu pak nestačil ani na Guillerma Coriu ve dvouhře. Hrálo se však na antuce, která osmaosmdesátému hráči světového žebříčku vyhovuje výrazně méně než rychlý povrch v leidenské hale. Hernych se snažil o útočnou hru, ale v sedmé hře ztratil servis a výborně podávající Haase dotáhl sadu do vítězného konce. Klíčový okamžik druhého setu přišel hned v jeho první hře. Český tenista prohrál hru při svém podání a ztrátu jediného brejku už nedokázal dohnat. Při servisu soupeře se neprosadil a druhou sadu ztratil rovněž v poměru 4:6.

Nizozemsko - ČR 1:4

Sluiter - Berdych 3:6, 6:7 (4:7)
Haase - Hernych 6:4, 6:4