Čeští veslaři dnes medaili nevybojovali

Dnes se na olympijském kanále Schinias nepodařilo českým veslařům vybojovat cenný kov. Skifařka Miroslava Knapková obsadila na olympijské regatě čtvrté místo. Václav Chalupa skončil pátý stejně jako dvojskif Ondřej Synek, Milan Doleček.

Václav Chalupa

Václav Chalupa | Zdroj: ČTK

První nastoupila třiadvacetiletá Knapková, nejmladší účastnice finále. V úvodu se dostala do čela startovního pole a ještě prvním kontrolním bodem na 500 metrech projela první. Poté však trojice hlavních medailových adeptek zrychlila a Knapkovou ve druhé části trati předjela. Z vítězství se nakonec radovala Rutschowová-Stomporowská, která měla v cíli náskok téměř čtyř vteřin. Devětadvacetiletá Němka získala druhé olympijské zlato, před osmi lety v Atlantě byla součástí vítězné párové čtyřky. Se stříbrnou medailí se musela spokojit Karstenová, jež tak nenavázala na své dva předchozí olympijské triumfy na skifu.

Podobně i Václav Chalupa odstartoval dobře a v úvodu svého finále se držel v čele. Rodákovi z Jindřichova Hradce však v průběhu závodu došly síly a při pátém olympijském startu druhou medaili do své sbírky nepřidal. Ivo Janakijev z Bulharska získal překvapivě bronz a souboj o první místo pro sebe nakonec rozhodl Nor Olaf Tufte, jehož závěrečnému finiši nedokázal čelitosmatřicetiletý Juri Jaanson z Estonska a skončil na druhém místě.

Olympijskou medaili v Aténách nezískal ani dvojskif Ondřej Synek, Milan Doleček. Třetí posádka z loňského mistrovství světa obsadila na kanále ve Schinias páté místo. Z vítězství se po velké bitvě radovala dvojice Adrien Hardy, Sebastien Vieilledent z Francie, kteří na druhou příčku odsunuli obhájce prvenství ze Sydney Slovince Iztoka Čopa a Luku Špika. Bronzové medaile si z olympijského kanálu vylovili Alessia Sartoriho a Rossana Galtarossa z Itálie.