Čeští volejbalisté postoupili do finále Světové ligy

Čeští volejbalisté se probojovali do finále Světové ligy, které se uskuteční od osmého do třináctého července v Madridu. V předposledním utkání prestižní soutěže porazili v Ostravě Řecko 3:1, prodloužili vítěznou sérii na osm zápasů a v tabulce základní skupiny D už nemohou být předstiženi. Postup do finále si náš tým zajistil hned při své premiérové účasti ve Světové lize, kde navíc startuje jako náhradník za Argentinu.

nad sítí

nad sítí | Foto: FIVB

Vstup do zápasu se lépe vydařil Řekům, kteří byli důraznější jak na podání, tak i na síti a dostali se do tříbodového vedení. Naši se ale začali postupně prosazovat a otočili nepříznivé skóre na 15:14. V závěru setu se však naši neubránili řeckému tlaku a podlehli 21:25. Teprve poté se český tým probudil a začal předvádět výborný volejbal. Ve druhé sadě se ke skvélému výkonu rozehrál Martin Lébl. Jeho čtyřbodová šńůra znamenala vedení našeho týmu 7:3. České mužstvo hru bez problémů kontrolovalo a druhý set získalo poměrem 25:16. Zbylé dvě sady vyhráli Češi také jednoznačně 25:20 a 25:13 a zajistili si letenky do Madridu.

Šanci na postup ze skupiny D si uchovala Francie, která zvítězila v Japonsku nad domácí reprezentací 3:0. V tabulce jí patří druhé místo.

Česká republika - Řecko 3:1 (-21, 16, 20, 13)
Rozhodčí: Azevedo (Port.), Menghini (It.)
Čas: 95 min.
Diváci: 4540

Česká republika: Rak, J. Novotný, Dubš, Lébl, Zapletal, Kubala, libero Obdržálek - Staněk, M. Novotný, Pláteník
Řecko:Tsakiropulos, Rumeliotis, Bajev, Pantaleon, Kurnetas, Kyriazis, libero Stefanu - Smaragdis, Karipidis, Lappas, Ntrakovits, Prusalis