Chelsea - Liverpool: parádní přestřelka

Parádní podívanou okořeněnou osmi góly nabídli fanouškům na Stamford Bridge fotbalisté Chelsea a Liverpoolu v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů. Gólová přestřelka nakonec skončila nerozhodně 4:4, postup do semifinále slavil klub z Londýna. O účast ve finále se Chelsea utká s Barcelonou, která uhrála remízu 1:1 na hřišti Bayernu Mnichov. Po vítězství 4:0 z úvodního duelu si tak postup bez problémů pohlídala.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Zápas Chelsea s Liverpoolem byl plný zvratů. Jestliže se před utkáním říkalo, že domácí si postup v pohodě pohlídají, už po půlhodině hry bylo vše jinak. Při první brance v 19. minutě chyboval brankář Čech a Auréilo se trefil z trestného kopu. Zatímco český gólman si hlídal centr na zadní tyč, míč šel při zemi k té bližší. Na 2:0 zvýšl ve 28. minutě Xabi Alonso z penalty. Domácí znervózuěli, ale Liverpool třetí branku do přestávky nepřidal. Ve druhém poločase se Chelsea podařil dokonalý obrat. Nejprve si brankář hostů Reina srazil míč tečovaný Drogbou do vlastní sítě a o šest minut později se z trestného kopu trefil Alex. Čtvrt hodiny před koncem pak poslal domácí do vedení Lampard. To ale nebylo vše. Liverpool totiž dokázal, že pro něj není žádné utkání ztracené. V 81. minutě skóroval Lucas, když směr jeho střely ještě změnil Essien, a o dvě minuty později se hlavičkou z bezprostřední blízkosti trefil Kuijt. Liverpoolu tak k postupu stačilo dát jen jeden gól. Jeho naděje ale zmařil v 89. minutě krásnou střelou Lampard, který vyrovnal na konečných 4:4.

Zápas Bayernu s Barcelonou se hrál naproti tomu ve velkém klidu. Hostům nevadila ani nepřítomnost trenéra Guardioly, který musel utkání sledovat jen z tribuny kvůli incidentu z prvního duelu. "Barca" s přehledem kontrolovala hru a domácí pustila jen do tří vážnějších příležitostí. Druhý poločas začal Bayern daleko aktivněji a ve 47. minutě se dočkal gólu zásluhou Ribéryho. Domácí poté více riskovali, což umožňovalo Barceloně podnikat rychlé protiútoky. V 73. minutě hosté vyrovnali: akci na jeden dotek zakončil po přihrávce Xaviho střelou k tyči Keita.

Odvety čtvrtfinále

FC Chelsea - FC Liverpool 4:4 (0:2)

Branky: 76. a 89. Lampard, 51. Reina vlastní, 57. Alex - 19. Aurélio, 28. Xabi Alonso z pen, 81. Lucas, 83. Kuijt. Rozhodčí: Medina Cantalejo - Calvo Guadamuro, Perez Di Palomar (všichni Šp.). ŽK: Ivanovič, Cole, Carvalho - Benayoun, Arbeloa. Diváci: 41.000. První zápas 3:1, postupuje Chelsea

Chelsea: Čech - Ivanovič, Alex, Carvalho, Cole - Ballack, Essien, Lampard - Kalou (36. Anelka), Drogba (90.+4 Di Santo), Malouda. Trenér: Hiddink

Liverpool: Reina - Arbeloa (85. Babel), Škrtel, Carragher, Fabio Aurélio - Xabi Alonso, Mascherano (61. Riera), Lucas - Kuijt, Benayoun - Torres (80. N'Gog). Trenér: Benítez

Bayern Mnichov - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Branky: 47. Ribéry - 73. Keita. Rozhodčí: Rosetti - Ayroldi, Calcagno (všichni It.). ŽK: Lucio, Demichelis, Lell, Borowski - Puyol, Alves. Diváci: 66.000. První zápas 0:4, postupuje Barcelona

Bayern: Butt - Lell, Lucio, Demichelis, Lahm - Sosa (78. Altintop), Van Bommel, Ottl, Zé Roberto (78. Borowski), Ribéry - Toni. Trenér: Klinsmann

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Abidal - Xavi, Touré, Iniesta (78. Hleb), Keita - Messi, Eto'o. Trenér: Vilanova