Cheruiyot vyhrál pražský půlmaratón

Keňský běžec Willy Cheruiyot se stal vítězem čtvrtého ročníku Pražského půlmaratónu. Keňané ovládli celý závod a obsadili první čtyři příčky. Pětatřicetiletý Cheruiyot doběhl v čase 1:02:15 hodiny a pouhých šest sekund zaostal za traťovým rekordem. Druhý dorazil do cíle Eliud Lagat a třetí Simon Bor. Mezi ženami se z vítězství radovala Italka Gloria Marconiová v čase 1:12:06, čímž o 45 sekund překonala traťové maximum Keňanky Barsosiové z loňského roku. Nejlepší z českých běžců Pavel Faschingbauer skončil šestý a o necelou půlminutu nestačil na limit pro půlmaratónské MS. Česká vytrvalkyně Jana Klimešová byla třetí.