Chicago a Anaheim slaví postup

Hokejisté Chicaga a Anaheimu postoupili do druhého kola play off NHL. Chicago vyhrálo na ledě Calgary 4:1 a sérii získalo poměrem 4:2. Stejně jako Anaheim, který v šestém utkání zvítězil nad nejlepším týmem základní části - San Jose 4:1. Jediný gól Žraloků dal útočník Milan Michálek. V dalším kole se Chicago utká s Vancouverem a Anaheim s Detroitem.

Stanley Cup

Stanley Cup

Chicago si zahraje druhé kolo play off po třinácti letech. Shodou okolností, v roce 1996 vyřadili také Calgary. Hlavním hrdinou zápasu byl ruský brankář Blackhawks Nikolaj Chabibulin, který pochytal 43 střel soupeře. Třiatřicet z nich zlikvidoval v prvních dvou třetinách. Hokejisté Calgary vypadli v prvním kole play off počtvrté za sebou.

Pro nejlepší tým základní části NHL San Jose skončila sezóna hned po prvním kole. Nedokázali přejít přes Anaheim, který nasbíral ze všech šestnácti účastníků ve vyřazovacích bojích nejméně bodů. Sharks nepomohl gól Milana Michálka, který svou první brankou v letošním play off otevřel skóre. Vedení vydrželo hostům jen dvě minuty, kdy vyrovnal Corey Perry. Rozhodující momenty přišly mezi 34. a 35. minutou. To se během 83 sekund trefili Teemu Selänne a Francois Beauchemin a získali pro Ducks dvougólový náskok. Anaheim se opět mohl spolehnout na brankáře Jonase Hillera, který zaznamenal 37 úspěšných zákroků.

1. kolo play off NHL:

Západní konference:

Calgary - Chicago 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 41. Bertuzzi - 3. Kane, 11. Burish, 35. Campbell, 60. Byfuglien. Střely na branku: 44:16. Diváci: 19.289. Konečný stav série: 2:4

Anaheim - San Jose 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 13. Perry, 34. Selänne, 35. Beauchemin, 58. Getzlaf - 11. M. Michálek. Střely na branku: 32:37. Diváci: 17.174. Konečný stav série: 4:2