Chicago pokračuje ve spanilé jízdě

Osmé vítězství z posledních devíti zápasů zaznamenali v zámořské NHL hokejisté Chicaga a nebezpečnou rychlostí tak po čtyřech letech míří do play-off. Tentokrát porazili na svém ledě Tampu Bay 2:0 brankami Pelusa a Amonteho. Jocelyn Thibault pak vychytal svůj letošní třetí shutout, v kariéře celkově čtyřiadvacátý. Na úspěchu Jestřábů se jednou přihrávkou podílel také český obránce Jaroslav Špaček. Ve zbylých zápasech porazila Minnesota Nashville 2:1, Anaheim podlehl Floridě 1:2 a San Jose vyhrálo nad Phoenixem 5:3.

Jaroslav Špaček

Jaroslav Špaček | Foto: Hráči NHL

Hokejisté Minnesoty udolali tým Nashvillu 2:1 především díky dvěma využitým přesilovým hrám v první třetině. První početní převahu využil hned po sedmi sekundách Andrew Brunette a druhé oslabení hostů potrestal svým čtvrtým gólem v sezóně slovenský obránce Ľubomír Sekeráš. Minnesota vedla po dvaceti minutách 2:0, nechala se trochu ukolébat a druhá třetina se jí vůbec nepovedla. Na gólmana Predators Mika Dunhama vyslali v této části hry domácí pouhé tři pokusy, navíc tři sekundy před sirénou inkasovali. Na 1:2 korigoval Greg Johnson, který v situaci dva na jednoho využil přihrávky Scotta Hartnella. Ani asistence Pavla Trnky nepomohla Anaheimu k tomu, aby si na domácím ledě poradil se stále se lepšící Floridou. Panthers, jež vede od začátku prosince Mike Keenan, si nakonec odvezli oba body za výhru 2:1 a z posledních čtrnácti zápasů tak vyhráli plnou polovinu. To je o jedno vítězství více, než s týmem dokázal uhrát v úvodních šestadvaceti duelech bývalý kouč Duane Sutter. Výhru San Jose nad Phoenixem v poměru 5:3 zařídili především Scott Thornton a Stephane Matteau. Oba vstřelili po dvou brankách a výrazně přispěli k tomu, že hosté přišli o pět zápasů trvající neporazitelnost. Na jednu z Thorntonových branek nahrával Mike Ricci, pro něhož to byl pětistý bod kariéry v NHL.

Statistika:

Minnesota - Nashville 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Branky: 9. Brunette, 14. Sekeráš - 40. G. Johnson. Střely na branku: 25:20. Diváci: 18.568.

Chicago - Tampa Bay 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Branky: 14. Peluso, 54. Amonte (Špaček). Střely na branku: 29:17. Diváci: 16.608.

Anaheim - Florida 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) Branky: 28. Friesen (Trnka) - 34. P. Bure, 50. Huselius. Střely na branku: 27:27. Diváci: 10.696.

San Jose - Phoenix 5:3 (2:2, 2:1, 1:0) Branky: 21. a 30. S. Thornton, 15. a 42. Matteau, 17. Marleau - 5. Berezin, 17. Numminen, 22. Handzuš. Střely na branku: 25:37. Diváci: 17.496.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít