Číňané jsou mistry světa v krasobruslení, Češi jedenáctí

Číňané Süe Šen, Čao Chung-po - bronzoví z olympiády - zvítězili v soutěži sportovních dvojic na světovém šampionátu v japonském Naganu. Za nimi skončili letošní mistři Evropy Taťjana Totmjaninová, Maxim Marinin z Ruska, bronz si odvezou Američané Kyoko Inaová, John Zimmerman. Náš pár Kateřina Beránková, Otto Dlabola se nevyvaroval chyb ve volné jízdě a oproti krátkému programu si o dvě příčky pohoršil na konečné jedenácté místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Beránková, Otto Dlabola | Foto: T.j.Stadion Brno

Tentokrát si Kateřina s Ottou role chybujících vyměnili. Zatímco Ottu potrápil v krátkém programu trojitý toeloop, ve volné jízdě u něj zaváhala Kateřina - skočila o jednu otočku méně, při odhozeném stejném skoku byl pouze jednoduchý. Pak se dotkla rukou při dopadu u odhozeného salchowa, nejistý závěr po jedné ze zvedaček ale ustála. Letos si náš pár vyjel páté místo na evropském šampionátu a výborné osmé místo na olympiádě v Salt Lake City. Jedenáctá příčka je jejich nejlepším umístěním na mistrovství světa, v minulých čtyřech letech se pohybovali na dvanácté až čtrnácté pozici.

Výsledky - sportovní dvojice, konečné pořadí:

1. Süe Šen, Čao Chung-po (Čína) 1,5 b., 2. Totmjaninová, Marinin (Rus.) 3,0, 3. Inaová, Zimmerman (USA) 4,5, 4. Petrovová, Tichonov (Rus.) 6,0, 5. Čching Pchang, Ťian Tchung (Čína) 7,5, 6. Zagorská, Siudek (Pol.) 9,0, ...11. Beránková, Dlabola (ČR) 16,5.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme