Colorado potřetí v řadě prohrálo

Hokejistům Colorada se v posledních zápasech v zámořské NHL nedaří. Na svém kontě mají tři porážky v řadě, tu poslední utrpěli na ledě Dallasu v poměru 1:5. Lavinám chyběli zranění obránci Adam Foote a Rob Blake a hlavně ofenzivní hvězda Peter Forsberg. Tři branky Dallasu vstřelil Jason Arnott.

NHL

NHL

Colorado hodně usnadnilo práci domácímu brankáři Martymu Turcovi, na kterého vystřelili pouze šestnáctkrát. Hosté prohráli třikrát v řadě poprvé v letošní sezóně. Naposledy je podobná série potkala v loňském play off s Minnesotou.

Buffalo navázalo na dobré výkony z posledních utkání a porazilo Tampu 4:3 v prodloužení. Hvězdou Sabres byl opět slovenský útočník Miroslav Šatan, který si přispal dvě góly a asistenci na rozhodující trefu Daniela Briera. Domácí přitom mohli vyhrát už po šedesáti minutách, když ještě dvě minuty před koncem vedli 3:1. Pak se ale po přihrávkách Pavla Kubiny trefili Andreychuk a Stillman a poslali zápas do prodloužení. Buffalo neprohrálo už šest zápasů v řadě na poslední postupové místo, které patří newyorským Islanders, ztrácí tři body.

Columbus vedl po sedmatřiceti minutách ve Phoenixu 2:0, ale nakonec odjel s prázdnou, když prohrál 2:3. Druhou branku Blue Jackets vstřelil obránce Jaroslav Špaček po přihrávce Davida Výborného.

Český brankář Nashvillu Tomáš Vokoun dovedl svůj tým k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. Vokoun pochytal sedmatřicet střel.

Výsledky:

Pittsburgh - Florida 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 22. Huselius (Trnka), 32. Kolník. Střely na branku: 34:32. Diváci: 11.917

Detroit - St. Louis 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 21. a 37. Zetterberg, 12. Maltby, 47. McCarty, 57. Whitney - 26. Weight. Střely na branku: 38:26. Diváci: 20.066

Buffalo - Tampa Bay 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)

Branky: 19. a 56. Šatan, 36. Campbell, 64. Briere - 45. a 59. Andreychuk (na druhou Kubina), 60. Stillman (Kubina). Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.124

Dallas - Colorado 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky: 14., 25. a 60. Arnott, 26. Turgeon, 48. Young - 58. Skrastins. Střely na branku: 22:16. Diváci: 18.532

Phoenix - Columbus 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 38. Taffe, 57. Mara, 60. Langkow - 26. Letowski, 37. Špaček (Výborný). Střely na branku: 31:28. Diváci: 14.327

Anaheim - Nashville 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 42. Pahlsson, 51. Višněvskij - 20. Sullivan, 32. Legwand, 64. Walker. Střely na branku: 39:33. Diváci: 16.263. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 37 zákroků