‚Domácí kettlebell vyrobíme z kanystru na vodu.‘ Trenér radí, jak nahradit posilování s činkami

Po dobu nouzového stavu mnoho z nás cvičí doma. Ke zvýšení fyzické kondice už někomu nemusí stačit cvičit jen s vlastní vahou, ale potřeboval by činky nebo jinou zátěž. Jenže ty doma nemá. Cvičební náčiní ale jde provizorně nahradit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doma se dá posilovat s činkami, ale také s vlastní vahou. | Zdroj: Profimedia

Chtěli byste si domácí cvičení zpestřit posilovacími cviky s náčiním, ale nemáte doma činky? Máme pro vás několik rad, jak je nahradit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si návod, jak si doma vyrobit náčiní na posilování

Už je pro rozehřátí svalů před samotným cvičením je vhodné zaskákat si přes švihadlo. Pokud ho doma nemáte, můžete ho nahradit třeba prádelní šňůrou, silnějším provázkem omotaným lepicí páskou, nebo třeba vodítkem na psa, ale tím klasickým nikoli samonavíjecím.

Náhražky lze použít i místo činek nebo kettlebellu, to je náčiní připomínající dělovou kouli s velkým uchem.

„Izolovaných cviků na posílení zad, prsních svalů, ramen, bicepsu, tricepsu a dolních končetin, můžeme místo jednoručních činek využít 1,5 litrové lahve, které podle naší zdatnosti naplníme vodou. Domácí kettlebell si můžeme vyrobit z kanystru na vodu. Větší kutilové mohou lahve na vodu přidělat na násadu od koštěte a nahradit tak velkou činku.“

Radí Pavel Provázek, kondiční a výživový poradce některých českých olympioniků v čele s Lukášem Krpálkem.

Co si objednat na internetu?

PET láhve nebo kanystry, ale i kbelíky nemusíte plnit jen vodou, ale je možné nasypat do nich zeminu, písek nebo drobné kamínky. Cvičil lze i s krabicí pracího prášku. Samozřejmě existuje i možnost objednat si z domácí karantény cvičební náčiní přes internet a nemusí to být hned činky.

„Pokud by někdo chtěl investovat do výbavy, nejvhodnější budou gumy různé pevnosti, které můžeme využít jak na komplexní, tak na izolované cviky celého těla.“

I takovéto posilovací gumy lze nahradit z domácích zásob. Například takzvanými gumicuky, které se používají například k upevnění nákladu na střešním nosiči auta. Tady ale pozor, pro cvičení doporučuji háky na konci buď odstřihnout, nebo alespoň obalit tak, aby nedošlo při cvičení ke zranění.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme