Davis Cup: Češi hrají po prvním dnu se Španělskem 1:1

Čeští tenisté hrají po prvním dnu úvodního kola Světové skupiny Davis Cupu se Španělskem 1:1. Jiří Novák nejprve potvrdil pozici týmové jedničky a porazil sedmnáctiletého Rafaela Nadala 3:0 na sety. V dramatické druhé dvouhře poté Radek Štěpánek nestačil na Tommyho Robreda a prohrál 5:7, 6:3, 6:7 a 6:7. V sobotu je na programu čtyřhra.

davis Cup

davis Cup | Foto: The Oficial Davis Cup Website

Novák tak Nadalovi oplatil porážku z turnaje v novozélandském Aucklandu. Zatímco Novák získával svá podání bez problémů, mladý Španěl se při vlastním servisu trápil. Za stavu 4:4 se Novákovi poprvé podařilo získat Nadalovo podání. Při svém následném servisu ale brejk nepotvrdil a dovolil soupeři vyrovnat. První set tak dospěl do tie-breaku. V něm se Novák blýskl třemi esy a získal úvodní sadu pro sebe. Velká bitva pokračovala i ve druhém setu. Novákovi se podařilo prolomit v osmé hře Nadalův servis a narozdíl od prvního setu už šanci získat sadu nepustil. Ve třetím setu si oba hráči drželi svůj servis až do stavu 6:6 a na řadu tak přišel už podruhé v zápase tie-break. Nadal v něm vedl ještě 3:2, ale potom už přišly velké chvíle Jiřího Nováka. Zkrácenou hru získal poměrem 7:3 a celý zápas 3:0 na sety.

Druhá dvouhra také patřila k malé radosti českých tenistů týmové jedničce. Tommy Robredo porazil po dramatické bitvě Radka Štěpánka 3:1 na sety. Náš tenista sice nastřílel jedenadvacet es, ale zároveň zahrál 102 nevynucené chyby. Svou šanci nevyužil hned ve druhé hře, kdy nevyužil jediný brejkbol. Robredo získal Štěpánkův servis v jedenácté hře a celý set vyhrál 7:5. Ve druhé sadě zvýšil český tenista důraz a začal chodit víc k síti, což se mu vyplatilo. V sedmém gamu využil sedmý brejkbol a srovnal na 1:1. Třetí set dospěl do zkrácené hry, kterou Robredo vyhrál především díky Štěpánkovým chybám. Také čtvrtá sada skončila v tie-breaku. Štěpánek už vedl 4:1 a 6:4, ale nakonec prohrál 7:9.

Čas utkání: 2:33

Štěpánek - Robredo 5:7, 6:3, 6:7 (4:7), 6:7 (7:9)

Nizozemsko - Kanada 2:0 po prvním dnu
Schalken - Dancevic 6:3, 5:7, 6:2, 6:1, Verkerk - Larose 6:4, 7:6 (11:9), 4:6, 6:3

Francie - Chorvatsko 1:1 po prvním dnu
Clément - Ančič 6:4, 6:3, 6:3, Ascione - Ljubičič 5:7, 4:6, 4:6

Bělorusko - Rusko 0:1 po první dvouhře
Volčkov - Andrejev 7:6 (7:3), 6:7 (4:7), 7:5, 4:4, skreč

Maroko - Argentina 0:2 po prvním dnu
El Aarej - Coria 1:6, 1:6, 4:6, Arazi - Nalbandian 6:4, 1:6, 5:7, 1:2, skreč Araziho