Daviscupový debl pro Francouze

Blíže k Salátové míse určené vítězům Davisova poháru mají po třetím finálovém utkání, kterým byla čtyřhra, tenisté Francie. Dvojice Pioline, Santoro totiž porazila v Melbourne domácí pár Hewitt, Rafter ve čtyřech sadách. Francouzi se tak ujali vedení 2:1 na zápasy a k celkovému triumfu jim stačí vyhrát jeden ze zbývajících dvou singlů, které jsou na programu dnes v noci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lleyton Hewitt

Nasazení obou singlových hráčů, kteří nahradili původně nahlášenou deblovou dvojici Wayne Arthurs, Todd Woodbridge, se nehrajícímu kapitánovi Johnu Fitzgeraldovi nevyplatilo. Australané, hrající v tomto složení druhý daviscupový zápas, sice vyhráli první set 6:2, ale pak se na nich začala projevovat únava z pátečního programu. Zejména Hewitt cítil pětisetovou prohranou bitvu s Nicolasem Escudém. Hostující tenisté se dostali do svého rytmu a projevili se jako sehraný tým. Vyprodaný Melbourne Park zadrženě tleskal jejich hře, zatímco při vítězných míčích domácího páru bouřil méně často. Rafterův ztracený servis znamenal vyrovnaný stav 1:1 na sety a třetí dějství, nejdelší ze všech, pak bylo velkou tahanicí o každý míč. Australané neproměnili dva setboly při Piolinově podání a ztracený tie-break je definitivně zlomil. Závěrečná sada byla jasnou francouzskou záležitostí. Za dvě hodiny a 47 minut se svěřenci Guye Forgeta radovali ze druhého bodu.

Austrálie - Francie 1:2 po druhém dnu (Hewitt, Rafter - Pioline, Santoro 6:2, 3:6, 6:7 (5:7), 1:6).

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme