Deblkanoisté Volf a Štěpánek získali olympijský bronz

Česká výprava se na olympijskách hrách dočkala třetí medaile. Po střelkyních Kůrkové a Hykové ji tentokrát vybojovali vodní slalomáři Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. V závodu deblkanoí skončili třetí. Olympijské zlato suverénně získali slovenští bratři Pavol a Peter Hochschornerovi, kteří o 3,82 vteřiny porazili Němce Marcuse Beckera a Stefana Henzeho.

J. Volf a O. Štěpánek | Foto: Michal Doležal

Štěpánek s Volfem se stejně jako v semifinále ani ve finálové jízdě nevyhnuli chybě v dvanácté brance, když se špičkou lodě dotkli branky. O stříbro je však připravila až dvouvteřinová penalizace za lehký kontakt s osmnáctou brankou, který se po dojezdu do cíle u jejich času neobjevil. Rozhodčí však vzápětí trestné sekundy přičetli a čeští reprezentanti v průběžném pořadí klesli za německou deblkanoi. Jako poslední vyrazili na trať bratři Hochschornerovi. Slovenští reprezentanti potvrdili roli favoritů, v průběhu druhé jízdy si vytvořili téměř devítivteřinový náskok a i po drobných problémech v závěru si bezpečně dojeli pro další olympijské zlato.

Druhá česká deblkanoe Marek Jiras a Tomáš Máder do finálové šestky nepronikla. Obhájci bronzu ze Sydney nasbírali v semifinále šest trestných vteřin a skončili sedmí.

Mezi deset finalistů neprošel ani kajakář Ondřej Raab. Jednatřicetiletý český reprezentant v aténském semifinále obsadil čtrnáctou příčku. Raab udělal chybu v sedmé brance, kdy zavadil o tyčku a dostal dvě trestné sekundy. Právě ty se mu však staly osudnými: na desátého Australana Warwicka Drapera totiž ztratil jen 1,1 vteřiny.

Výsledky:

Muži - C2, finále:

1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 207,16 (2 tr. sekundy), 2. Becker, Henze (Něm.) 210,98 (4), 3. Volf, Štěpánek (ČR) 212,86 (6), 4. Bahmann, Senft (Něm.) 213,45 (2), 5. Quemerais, Le Pennec (Fr.) 216,79 (4), 6. Benetti, Masoero (It.) 220,06 (4), 7. Jiras, Máder (ČR) 110,35 (6) - vypadli v semifinále