Denilson zajistil Betisu vítězství nad Žižkovem

Fotbalistům Viktorie Žižkov vstup do druhého kola Poháru UEFA nevyšel. Na Strahově nestačili na španělský Betis Sevilla a prohráli 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil minutu před přestávkou Brazilec Denilson. Před odvetou, která se hraje za šestnáct dní ve Španělsku, má tak Žižkov malou naději na postup.

FK Viktoria Žižkov

FK Viktoria Žižkov | Foto: Jan Rosenauer

V prvních minutách byli aktivnější domácí, ale Lička s Piklem své šance neproměnili. První šance hostů přišla v osmé minutě, kdy Capi netrefil ze sedmi metrů Kučerovu branku. Minutu před koncem prvního poločasu si Denilson počkal na odražený míč a zamířil přesně k tyči za záda brankáře Pavla Kučery. Ve druhé půi Betis v poklidu kontroloval jednobrankový náskok, zatímco Žižkov se na každou šanci nadřel. Dvanáct minut před koncem nastřelil Šebesta pouze tyč. V závěru přišel velký tlak domácích, ale Sabou ani Šebesta své velké příležitosti promarnili.

Viktoria Žižkov - Betis Sevilla 0:1 (0:1)
Branky: 44. Denílson. Rozhodčí: Erol - Takpak, Fahhir (všichni Turecko). ŽK: Šebesta, Sabou, Šmarda - Luis Fernández, Ito. Diváci: 4461

Žižkov: Kučera - Ščasný, Mlejnský, Klimpl, Šmarda - Lička (56. Šebesta), Sabou, Pikl, Krutý - Stracený, Chihuri (68. Dirnbach)

Betis: Prats - Varela (71. Fernando Fernández), Juanito (46. Luis Fernández), Rivas, Filipescu - Joaquín, Ito, Arzu (76. Calado), Denílson - Capi, Casas