Desetibojař Roman Šebrle chce zůstat u sportu i po ukončení atletické kariéry

Pojede Roman Šebrle jako sportovec na letní olympijské hry v roce 2020? Připadá vám tato otázka jako vtip? Jak zjistil v dějišti atletického mistrovství světa reportér Radiožurnálu Petr Souček, není to takový nesmysl, jak by se mohlo zdát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Šebrle | Foto: Jan Rosenauer

Příznivci královny sportu si budou atletické mistrovství světa v Berlíně určitě pamatovat kvůli skvělým výkonům jamajského sprintéra Usaina Bolta. Fanoušci desetiboje jako šampionát, kde skončila éra Romana Šebrleho. Světový rekordman, olympijský vítěz, mistr světa i Evropy to přiznal sám. Už během závodu prohlásil, že jen těžko pojede ještě někdy na velkou akci s cílem vyhrát. S atletikou se ale neloučí. To má v plánu až v roce 2012. "Říkal jsem do Londýna, samozřejmě tu jednu olympiádu bych ještě chtěl. Ale pak už ne. Pak už ne, protože ten závod je jakoby čím dál těžší," konstatoval Roman Šebrle.

Možná ale, že ani londýnské hry nebudou Šebrleho poslední. Se zájmem totiž sleduje rozhodování o tom, které sporty by se mohly v roce 2016 dostat do olympijské rodiny. "Pokud bude na olympiádě 2016 golf, tak udělám všechno pro to, abych se tam v roce 2020 dostal," uvedl Šebrle

Je reálné, že by se z vynikajícího atleta mohl stát i skvělý golfista? "To je těžká otázka. Já golf hraji chvíli. Mám sice handicap šest, ale jsem schopný zahrát i daleko hůř. Handicap šest není nijak zvlášť oslňující na naše poměry, dá se říct, že je naprosto průměrný. Nicméně hraji to jednou za dva měsíce a když se k tomu dostanu, na handicap šest, tak to hraji jednou do týdne, maximálně. Takže nevím, co by se mnou udělal trénink s trenérem, kterého jsem nikdy neměl, a opravdu se tomu věnoval. Ale věřím, že bych potrápil naše nejlepší," uvedl Šebrle.

Také atletická průprava by mohla být Šebrleho výhodou. "Asi je to i druhá věc, že na atletiku, na individuální sport, jsem tu hlavu měl nebo doufám, že ještě mám. Takže možná by mi to pomohlo. Ale je to úplně jiný sport, takže těžko spekulovat." zamyslel se rodák z Lanškrouna, který letos oslaví pětatřicáté narozeniny. Když se ho zeptáte, zda by chtěl znovu sportu podřídit celý svůj život, nezaváhá ani chviličku: "Určitě! Jak to bude na olympiádu, tak udělám všechno pro to, abych na stará kolena jezdil na olympiádu."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme