Detroit a Carolina zvládly rozhodující bitvy

Hokejisté Detroitu a Caroliny postoupili do semifinále Stanley Cupu. Oba týmy zvládli rozhodující sedmé zápasy. Detroit i díky gólu Jiřího Hudlera porazil Anaheim 4:3. Carolina vyhrála na ledě Bostonu 3:2 v prodloužení, když rozhodující branku dal v 19. minutě nastavení Scott Walker. O postup do finále NHL se tak Carolina utká s Pittsburghem a Detroit čeká souboj s Chicagem.

Jiři Hudler, Detroit Red Wings

Jiři Hudler, Detroit Red Wings | Zdroj: ČTK

Detroit nad Anaheimem dvakrát vedl o dvě branky, 2:0 a 3:1. Ducks ale dokázali vyrovnat. Vítězství si tak Red Wings zajistili až v 58. minutě, kdy se trefil Daniel Cleary. Ten při závaru před brankou dotlačil puk do sítě mezi betony brankáře Jonase Hillera, který i přes čtyři inkasované góly podal výborný výkon. Domácí na něj vyslali celkem čtyřicet střel. Detroit si tak zahraje potřetí za sebou konferenční finále, jeho soupeřem bude Chicago. Anaheim, který postoupil do play off s nejmenším počtem bodů ze všech šestnácti týmů, ale nedal Detroitu postup zadarmo. Čtyři zápasy ze sedmi skončily rozdílem jediného gólu, druhý duel skončil až ve třetím prodloužení.

Nejlepší tým Východní konference, Boston, dokázal vyrovnat nepříznivý vývoj série z 1:3 na 3:3. Třetí mečbol už ale neodvrátil. Sedmý duel rozhodl v závěru prvního prodloužení Scott Walker, který dorazil do branky střelu Raye Whitneyho. Pro Walkera to byl první gól v kariéře v play off. Walker čelil v posledních zápasech velkému tlaku, když v pátém duelu udeřil pěstí do obličeje obránce Bostonu Aarona Warda. Od vedení NHL dostal pokutu 2500 dolarů, Bruins navíc požadovali také zákaz startu v dalších zápasech. Dalším hrdinou vítězů byl brankář Cam Ward, který od vyrovnávacího gólu ze 47. minuty pochytal všech 16 střel soupeře. Může se tak pochlubit vynikající bilancí - v play off vyhrál všech šest sérií, do kterých nastoupil.

Hráči Bostonu naopak zažívali obrovské zklamání: "Člověk celý rok poctivě bojuje, a pak všechno zmaří jediný gól, jediná střela, Je to, jako by vám někdo vrazil nůž přímo do srdce," řekl po utkání útočník Byron Bitz.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápas:

Boston - Carolina 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 8. Bitz (Krejčí), 47. Lucic - 14. Brind'Amour, 28. Samsonov, 79. Walker. Střely na branku: 36:37. Diváci: 17.565. Konečný stav série: 3:4

Západní konference - 7. zápas:

Detroit - Anaheim 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Branky: 16. Hudler, 22. Helm, 37. Samuelsson, 58. Cleary - 35. Selänne, 38. Perry, 48. Ryan. Střely na branku: 40:27. Diváci: 20.066. Konečný stav série: 4:3