Detroit nedal doma gól a prohrál se San Jose

Hokejisté Detroitu prohráli v úvodním zápase druhého kola play off NHL se San Jose 0:2. Žraloci rozhodli o své výhře během čtyřiadvaceti sekund v první třetině, kdy dvakrát překonali brankáře Dominika Haška. Naopak hostující gólman Jevgenij Nabokov pochytal všech čtyřiatřicet střel Red Wings. Domácího prostředí nevyužili ani hokejisté New Jersey, kteří podlehli Ottawě 4:5.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Senátorům se podařil vstup do zápasu, když během sedmnácti minut dali čtyři branky. Domácím Devils chyběl kvůli nachlazení kapitán Patrik Eliáš. Ďáblové se však za stavu 0:4 nevzdali a ještě před půlkou zápasu prohrávali o jediný gól. Rozhodující trefu si na začátku třetí třetiny připsal při přesilovce Wade Redden. V samotném závěru se sice ještě dokázal prosadit domácí Zach Parise, vyrovnání se však Devils nedočkali.

O vítězství San Jose se postarali forvardi Matt Carle a Mike Grier kteří Haška překonali v polovině úvodní třetiny v rozmezí 24 sekund. Základem jejich úspěšného vykročení do série byl výkon Jevgenije Nabokova, který pochytal všech 34 střel, a obětavá hra bránících hráčů. Ti zblokovali celkem 18 střel Detroitu.

2. kolo play off:

Východní konference:

New Jersey - Ottawa 4:5 (1:4, 2:0, 1:1)

Branky: 18. Zajac, 23. Gionta, 25. A. Greene, 60. Parise - 2. Spezza, 7. Corvo, 15. McAmmond, 17. Heatley, 41. Redden. Střely na branku: 30:26. Diváci: 15.512. Stav série: 0:1

Západní konference:

Detroit - San Jose 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 10. Matt Carle, 11. Grier. Dominik Hašek odchytal za Detroit 58,5 minuty, z 19 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 34:19. Diváci: 18.712. Stav série: 0:1