Detroit podruhé za sebou v porazil St. Louis

Hokejisté Detroitu Red Wings podruhé ve dvou dnech přehráli hráče St. Louis Blues. Po středeční výhře 5:1 nyní na jejich vlastním ledě zvítězili 4:3. V dresu Rudých křídel se brankou a asistencí zaskvěl Robert Lang, první trefu v nové sezoně zaznamenal i detroitský bek Jiří Fischer.

Robert Lang | Foto: Miroslav Konvalina

Český olympijský vítěz a mistr světa Robert Lang měl na úspěchu týmu od Michiganského jezera lví podíl. Zahájil totiž obrat ve vývoji zápasu vyrovnávacím gólem na 1:1 a zakrátko ještě v první třetině přihrál na vedoucí gól Mikaela Samuelssona. V závěru druhé třetiny pak obránce Jiří Fischer vstřelil první z další dvojice slepených gólů Detroitu, tato trefa pro něj v zámořské soutěži byla devátou v kariéře. Jejich celek se ale po dvou inkasovaných brankách na začátku poslední části o výhru strachoval. Za Bluesmany si připsal dvě asistence Petr Čajánek.

Vyprodaná newyorská Madison Square Garden čekala po úvodní výhře svých Rangers ve Philadelphii také vítězví nad Montrealem Canadiens. Hostující hráči však domácímu publiku důvod k rasdosti nedali. Po Strakově přihrávce a gólovém zásahu Marcela Hossy šli Jezdci brzy do vedení, ale nakonec mohli být rádi, že zápas skončil po šedesáti minutách 3:3. Za zmínku z jejich strany stojí pohledná akce, ve které se blýskl Jaromír Jágr, jehož přihrávku zužitkoval Martin Ručinský. Za Canadiens si první bod v NHL připsal kladenský rodák Tomáš Plekanec. V prodloužení pak přišlo rozhodnutí z hole útočníka Montrealu Michaela Rydera.

Hokejová legenda Wayne Gretzky to na trenérské lavici zatím neválí tak jako s bruslemi na nohou. The Great One se ani na druhý pokus se nedočkal vítězství v soutěžním utkání, když jeho Phoenix podlehl 2:3 v Los Angeles. Stejným výsledkem skončila jeho středeční premiéra ve Vancouveru. Naděje Kojotů z Phoenixu pohřbil jednou brankou a asistencí slovenský útočník Pavol Demitra. Gretzky postrádal zraněného Petra Nedvěda, kterého trápí bolavá třísla.

Výsledky 2. kola NHL: New York Rangers - Montreal 3:4 po prodl. Branky: 2. Marcel Hossa (Straka), 17. Ručinský (Jágr), 58. Moore - 10. a 63. Ryder, 15. Higgins (Plekanec), 27. Pěrežogin. Střely na branku: 19:28. Diváci: 18.200. St. Louis - Detroit 3:4 Branky: 9. Roach (Čajánek), 46. Weight (Čajánek), 47. McAmmond - 14. Lang, 16. Samuelsson (Lang), 37. Fischer, 19. Shanahan. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.354. Los Angeles - Phoenix 3:2 Branky: 16. Robitaille, 29. Frolov, 32. Demitra - 10. Kolanos, 35. Saprykin. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.118.

Jiří Kalemba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít