Detroit s Haškem v brance deklasoval Phoenix

Hokejisté Detroitu nastříleli v nočním zápase NHL devět gólů. Red Wings porazili Phoenix 9:2, když dvě nahrávky zaznamenal útočník Robert Lang. Brankář Dominik Hašek si připsal devatenáct úspěšných zákroků. Montreal vyhrál ve Philadelphii 3:1 i díky asistenci Tomáše Plekance. Obhájci Stanley Cupu z Caroliny prohráli počtvrté za sebou, tentokrát na Floridě 3:6. Ve zbývajících duelech porazila Atlanta Boston 4:1 a Anaheim podlehl New Yorku Islanders 4:5 po samostatných nájezdech.

Dominik Hašek

Dominik Hašek | Foto: Hráči NHL

Hokejisté Detroitu dokázali vstřelit devět gólů v utkání NHL naposledy v únoru 1996. Tentokrát třetinu branek zařídil jeden muž - veterán Mathieu Schneider. Obránce Red Wings dosáhl svého druhého hattricku v kariéře.

Philadelphia nenavázala na úterní triumf nad Rangers a podlehla na vlastním ledě hokejistům Montrealu 1:3. K porážce Flyers přispěl asistencí i český útočník Tomáš Plekanec. Kladenský odchovanec nahrál ve druhé třetině na vítězný gól Canadiens Alexeji Kovaljovovi. První gól Montrealu z hole Michaela Rydera padl už po 38 vteřinách hry.

Úřadující šampioni z Caroliny se nadále trápí. V brance vítězů Stanleyova poháru vystřídal mladého Cama Warda zkušený John Grahame, ale k vítězství svůj tým nedotáhl. Tentokrát Hurricanes prohráli 3:6 na Floridě a připsali si už čtvrtou porážku za sebou. Největší hvězdou zápasu byl finský centr Olli Jokinen, který dva góly sám dal a u dalších dvou asistoval. Další dvě trefy domácích přidal čtyřicetiletý forvard Gary Roberts.

To Atlanta Thrashers si proti Bostonu po úvodní porážce s Tampou Bay připsala již třetí vítězství za sebou. Jedním gólem a asistencí se na výhře 4:1 podílel slovenský útočník Marián Hossa. Ve čtyřech zápasech si tak připsal celkově sedm bodů. Série domácího gólmana Kariho Lehtonena, který v předchozích dvou utkáních nedostal gól, se zastavila na 167 minutách a 56 sekundách. V přesilovce ho překonal P.J. Axelsson.

Hokejisté New York Islanders se dočkali prvního vítězství v nové sezóně. Na ledě Anaheimu uspěli v samostatných nájezdech a vyhráli 5:4. Až v šesté sérii přelstil gólmana Jeana-Sebastiena Giguera Mike York. Naopak v brance hostí po třech prohrách vystřídal Ricka DiPietra Mike Dunham a 46 úspěšnými zásahy přispěl k úspěchu "Ostrovanů". Poradil si i s pěti nájezdy Ducks, při nichž se proti němu postavili i hvězdní Chris Pronger, Teemu Selänne či Rob Niedermayer.

Philadelphia - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 42. Umberger - 1. Ryder, 27. Kovaljov (Plekanec), 60. Higgins. Střely na branku: 28:23. Diváci: 19.256

Atlanta - Boston 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 23. Sim, 35. Mellanby, 36. Metropolit, 45. Hossa - 26. Axelsson. Střely na branku: 28:23. Diváci: 12.579

Detroit - Phoenix 9:2 (2:1, 5:0, 2:1)

Branky: 14., 25. a 37. Schneider (u první Lang), 39. a 48. Samuelsson (u druhé Lang), 6. Zetterberg, 31. Williams, 38. Dacjuk, 46. Holmström - 7. Comrie, 51. Jovanovski
Brankář Dominik Hašek odchytal za Detroit 60 minut, zlikvidoval 19 střel, inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta.
Střely na branku: 40:21. Diváci: 20.066

Florida - Carolina 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 9. a 40. Roberts, 38. a 42. Jokinen, 28. Gelinas, 59. Weiss - 14. Belanger, 39. Walker, 52. Hutchinson. Střely na branku: 31:35. Diváci: 14.312

Anaheim - NY Islanders 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 2:1 - 0:0)

Branky: 13. a 30. Pahlsson, 48. Pronger, 54. Perry - 24. York, 25. Hunter, 26. Simon, 57. Jašin, rozhodující sam. nájezd York. Střely na branku: 50:24. Diváci: 12.394