Detroitští střelci přepsali historické tabulky

Hned dvě magické hranice padly v nočním utkání severoamerické NHL, ve kterém Detroit porazil Minnesotu vysoko 8:3. Domácí útočník Steve Yzerman totiž dvěma vstřelenými brankami dosáhl hranice šesti set padesái gólů v lize a jeho spoluhráč Brett Hull zaznamenal dvanáctistý bod své kariéry. Výborný výkon předvedl také coloradský gólman Patrick Roy, který vychytal druhé čísté konto v řadě.

NHL

NHL | Zdroj: ČTK

Detroitu se úvod sezóny skvěle vydařil, s 33 body z dvaceti zápasů je nejlepším celkem soutěže. Ani proti Minnesotě se Red Wings nevyvarovali tradičního výpadku v třetí třetině, neudrželi pohodlné vedení 5:0 a dovolili hostujícím Wild třemi brankami zápas zdramatizovat. Další gól pak už ale detroitský brankář Manny Legace za svá záda nepustil. Robitaille, Brendan Shannahan a Boyd Devereaux naopak vedení domácích znovu zvýraznili. Do vynikající formy se dostal coloradský brankář Patrick Roy, který v utkání proti New Yorku Islanders vychytal podruhé v řadě čisté konto. Držitelům Stanleyova poháru z Denveru se v novém ročníku zatím vůbec nedařilo, ze dna Severozápadní divize se odpoutali až díky pátečnímu vítězství. V poslední době trápí Avalanche hlavně slabá střelecká produktivita. V osmi zápasech dali jen šest gólů, v uplynulých třech týdnech Roy nedokázal třikrát zabránit porážce. O jediný gól duelu se v jeho patnácté minutě postaral Shjon Podein, který se do sestavy Avalanche vrátil poté, co z ní byl kvůli slabým výkonům vyřazen.

Buffalo - Florida 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) Branky: 23. a 39. Kozlov. Střely na branku: 31:18. Diváci: 17.568.

Columbus - Anaheim 3:2 (1:1, 0:0, 2:1) Branky: 17. Whitney (Výborný), 51. Aubin, 55. Marshall - 18. Tverdovskij, 46. Krivokrasov. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.136.

Atlanta - Nashville 4:4 po prodl. (0:2, 2:1, 2:1 - 0:0) Branky: 28. Rheaume, 35. Kovalčuk (F. Kaberle), 44. Bartečko (Šlégr), 53. Reirden - 8. Classen, 20. Jačmeněv, 37. G. Johnson, 58. Skraštins. Střely na branku: 29:39. Diváci: 14.812.

Detroit - Minnesota 8:3 (1:0, 4:0, 3:3) Branky: 21. a 30. Yzerman, 37. a 54. Robitaille, 12. Holmström, 25. Lidström, 55. Shanahan, 56. Devereaux (Fischer) - 42. Park, 46. Gavey, 50. Brunette. Střely na branku: 40:20. Diváci: 20.058.

Colorado - New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Branka: 15. Podein. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.007.

Edmonton - Chicago 7:1 (2:0, 3:1, 2:0) Branky: 9. a 24. Green, 10. a 37. Carter, 40. M. Comrie, 47. Hecht, 59. Marchant - 31. Žamnov. Střely na branku: 40:28. Diváci: 16.839.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít