Do čela fotbalové tabulky se dostala Mladá Boleslav

V čele Gambrinus ligy jsou minimálně do pondělí, kdy se hraje derby pražských "S", hráči Mladé Boleslavi. Ti porazili v 9. kole Příbram 3:1. Už tři zápasy za sebou prohrála Viktoria Žižkov, tentokrát na hřišti Sigmy Olomouc 0:2. V dalších zápasech remizovalo Kladno s Českými Budějovicemi 0:0 a Bohemians Praha vyhráli gólem z penalty 1:0 nad Teplicemi.

FK Mladá Boleslav

FK Mladá Boleslav | Foto: FK Mladá Boleslav

Sigma Olomouc - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

První branku domácích, po vyrovnaném úvodu vsítil v 34. minutě Melinho, když se z jedenácti metrů trefil přesně k tyči. Největší možnost hostů nevyužil po hodině hry Petr Švancara, který obloučkem zasáhl břevno olomoucké branky. Na konečných 2:0 pro Sigmu zvýšil v 70. minutě Janotka.

Branky: 34. Melinho, 70. Janotka. Rozhodčí: Jílek - Kubáň, Peřina. ŽK: Hořava, Onofrej - Stracený. Diváci: 3567

Bohemians Praha - FK Teplice 1:0 (1:0)

Určující minutou utkání byla ta 11. , Demeterovu střelu zastavil uvnitř pokutového území Merzič rukou a hlavní arbitr Adam nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Zoubek. Hosté si v druhém poločase sice vypracovali územní převahu a místy i trvalejší tlak, ale vyloženější šanci si nevypracovali.

Branka: 11. Zoubek z pen. Rozhodči: Adam - Košec, Novák. ŽK: Turtenwald, Vošahlík, Kropík - Vachoušek, Doležal, Mahmutovič, Klein. Diváci: 1622

Mladá Boleslav - Příbram 3:1 (1:0)

Po výhře 3:1 poskočili domácí do čela tabulky. Očekávaný tlak, ale boleslavským přinesl radost až po třiceti minutách, kdy Poláčkův centr prodloužil hlavou do sítě Procházka. Na 2:0 zvyšoval střelou z vápna Kalina. Třináct minut před koncem vykřesal sice hostů naději proměněnou penaltou Huňa , jenže Peckova pohotová hlavička definitivně přinesla domácím tři body.

Branky: 30. Procházka, 60. Kalina, 83. Pecka - 77. Huňa z pen. Rozhodčí: Kocourek - Slavík, Gallo. ŽK: Janíček, Řezníček, Poláček - M. Knakal. Diváci: 4560

SK Kladno - Dynamo České Budějovice 0:0

Kouzlo trenéra Tobiáše fungovalo i na Kladně, Jihočeši získali bod za remízu 0:0. Hlavně v první půli stálo ale při hostech štěstí. Domácí trefili dvakrát tyč a spálili i další šance. Ve druhém poločase orazítkoval brankovou konstrukci, pro změnu hlavou, hostující Šíma, přesto musí být s remízou spokojenější českobudějovičtí.

Rozhodčí: Kocián - Zlámal, Pelikán. ŽK: Homoláč. Diváci: 2015

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít