Do Prahy dorazila pětice posil pro mistrovství světa

Trenéři hokejové reprezentace mají k dispizici většinu posil národního týmu z NHL. Dnes dorazili ze zámoří brankář Milan Hnilička, obránci František Kaberle, Pavel Kubina a útočníci Martin Ručinský a Radek Dvořák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z NHL přiletělo už šest z devíti pozvaných hráčů. Pavel Patera je doma od čtvrtka, trojice Filip Kuba, David Výborný a Jaroslav Špaček je očekávána o víkendu.

Trenéři Josef Augusta a Vladimír Martinec se také na přípravném kempu v Olomouci rozloučili s desítkou hráčů, kteří oblékli národní dres v přípravných zápasech se Slovenskem. Závěrečného soustředění před světovým šampionátem v Německu ve Zlíně se už nezúčastní brankář Málek, obránci Havíř, Nosek, Holík, Philipp a útočníci Vostřák, Piroš, Kubinčák, Matějovský a Kotalík.

Závěrečné soustředění vyvrcholí dvěma přátelskými přípravnými zápasy proti Rusku. První se bude hrát v sobotu 21. dubna v Brně, druhý o den později ve Zlíně. Nominaci pro mistrovství světa oznámí trenéři po druhém utkání.

Tým pro soustředění ve Zlíně (zatím bez hráčů Sparty a Vsetína): Brankáři: Milan Hnilička (Atlanta), Vladimír Hudáček (Zlín), Dušan Salfický (Plzeň), obránci: Angel Nikolov, Karel Pilař (oba Litvínov), Radek Martínek (České Budějovice), Martin Richter (SaiPa Lappeenranta), František Kaberle (Atlanta), Filip Kuba (Minnesota), Jaroslav Špaček (Chicago), Pavel Kubina (Tampa Bay), útočníci: Viktor Hübl, Viktor Ujčík (oba Slavia Praha), David Moravec, Martin Procházka (oba Vítkovice), Robert Reichel (Litvínov), Petr Čajánek (Zlín), Václav Nedorost (České Budějovice), David Výborný (Columbus), Radek Dvořák (New York Rangers), Tomáš Vlasák (Hämeenlinna), Pavel Patera (Minnesota), Martin Ručinský (Montreal).

Jak těžké bude obhájit titul mistrů světa, na to jsme se zeptali brankáře Milana Hniličky.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme