Dominátor se definitivně vrací

Český hokejový brankář Dominik Hašek se po roční pauze vrcí do zámoří. Celek Detroit Red Wings oficiálně oznámil, že šestinásobný vítěz Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana NHL svůj návrat definitivně potvrdil. V příští sezóně by si přitom měl vydělat 8 miliónů dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek a Vladimír Kroc | Foto: Jan Rosenauer

Hašek má možnost ještě rozšířit svou sbírku úspěchů. Za dvanáct let v zámořské soutěži se dočkal řady ocenění: šestkrát získal Vezinovu trofej, dvakrát Hart Trophy i Cenu Lestera B. Pearsona pro nejužitečnějšího hráče soutěže. Je také dvojnásobným vítězem William M. Jennings Trophy pro brankáře z týmu, který obdrží v základní části nejméně branek.

Za Chicago, Buffalo a Detroit nastoupil Hašek celkem v 581 utkáních základní části NHL, dlouhodobý průměr inkasované branky má 2,23 na zápas a úspěšnost zákroků 92,4 procenta. V roce 2002 zvedl po svém 97. utkání v play off nad hlavu vytoužený Stanleyův pohár. Poté ohlásil již podruhé konec kariéry. Původně chtěl skončit po ročníku 1999/2000, ale protože v něm vynechal kvůli zranění třísel tři měsíce, svůj úmysl odložil.

Vladimír Vokál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme