Dominik Hašek pomohl Detroitu

Jen Dominik Hašek vychytal z českých brankářů v NHL vítězství. Detroit porazil Anaheim 5:3. Atlanta s Hniličkou prohrála v Dallasu 1:2 a Čechmánkova Philadelphia v San Jose 2:5. V zápase Caroliny s Bostonem dal domácí Francis svoji pětistou branku a je teprve pátým hráčem NHL, který má 500 gólů a přes 1000 asistencí. Před ním jsou v této statistice jen Gretzky, Howe, Messier a Dionne.

Dominik Hašek

Dominik Hašek | Foto: Hráči NHL

Haškova Rudá Křídla znovu vstoupila do utkání s Anaheimem impozantně a v šesté minutě druhé třetiny už vedla 4:0. Pak ale přišlo již skoro tradiční uspokojení a domácí se báli o výsledek. Po dvaačtyřiceti střetnutích se Detroit přiblížil rekordu Montrealu z ročníku 1976/77. Canadiens tehdy získali 132 bodů. Hašek a spol. mají nyní za 29 výher, 3 remízy a dvě prohry v prodloužení bodů 63. Milan Hnilička kryl proti Dallasu 27 pokusů soupeře, ale Atlantě to na bodový zisk nestačilo. Atlanta od 29. minuty vedla, ale pak neubránila dvě přesilové hry a nakonec prohrála 1:2.

Edmonton si bez problémů poradil s Jezdci z New Yorku, kteří znovu nastoupili bez Erika Lindrose. I díky dvěma brankám Seana Browna zvítězili Oilers 4:1 a v čele tabulky Severozápadní divize se na tři body vzdálili Coloradu. Jediný gól hostů, svůj osmý v sezóně, dal Radek Dvořák. V brance Philadelphie se příliš nedařilo Romanu Čechmánkovi, který na ledě San Jose inkasoval ze šestatřiceti střel celkem pětkrát. Flyers prohráli 2:5 především proto, že nezvládli závěrečnou třetinu, v níž dostali tři góly, z toho jeden v oslabení tří proti pěti.

Čeští hráči se zapsali do statistiky i ve zbylých dvou utkáních. Minnesota porazila Tampu Bay 2:0 díky skvělému výkonu gólmana Dwayna Rolosona, který chytil všech 36 střel a připsal si tak už třetí nulu v sezóně. První gól domácích vstřelil po přihrávce Filipa Kuby slovenský útočník Marián Gáborík. Přestože Králové z Los Angeles prohrávali od 16. minuty 0:1, zdolali nakonec Floridu v poměru 3:1. U poslední trefy domácích si připsal asistenci obránce Jaroslav Modrý.

Carolina - Boston 3:6 (1:4, 2:0, 0:2), branky: 14. Francis, 31. Wesley, 34. Willis - 5., 9. a 60. Guerin, 8. G. Murray, 20. Rolston, 60. J. Thornton.

Detroit - Anaheim 5:3 (3:0, 1:1, 1:2), branky: 8. a 20. Shanahan, 4. L. Robitaille, 26. Fjodorov, 59. Dandenault - 38. Pählsson, 44. Tverdovskij, 57. Chouinard.

Minnesota - Tampa Bay 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), branky: 19. Gáborík (Kuba), 56. Hendrickson.

Edmonton - New York Rangers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), branky: 17. a 36. Brown, 53. Smith, 59. Carter - 24. Dvořák.

Dallas - Atlanta 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), branky: 33. Modano, 51. Nieuwendyk - 29. Hrkac.

Los Angeles - Florida 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), branky: 19. Allison, 25. Eloranta, 49. Deadmarsh (Modrý) - 16. Huselius.

San Jose - Philadelphia 5:2 (1:1, 1:1, 3:0), branky: 14. Graves, 24. S. Thornton, 46. G. Suter, 51. Nolan, 54. Harvey - 20. M. Murray, 37. Williams.

Milan Kopp, Ladislav Dvořák, David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít