Dominik Hašek se těší na nový život

Už podvanácté a tentokrát definitivně naposledy si dnes dal Dominik Hašek dostaveníčko s novináři po návratu ze zámoří. Pravděpodobně nejlepší gólman nejen českého, ale i světového hokeje totiž po zisku Stanleyova poháru s Detroit Red Wings udělal tečku za svou bohatou kariérou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Pro příštích pár měsíců se Dominátor hodlá naplno věnovat v první řadě své rodině. Je si totiž vědom, že přechod ze zámoří může být zejména pro děti velmi těžký.

"Byli jsme zvyklí na stereotypní život hokejového sportovce. Teď nás čeká úplně jiný život a já osobně se na to moc těším.Velkou pomoc budou potřebovat také děti, pro které byl přechod ještě těžší než pro nás."

Na tom, aby dětem - Míšovi a Dominice - usnadnil vstup do prostředí, které zatím znali jen z doby vyhrazené pro dovolenou, pracuje Dominátor už delší dobu.

"Poslední tři roky k nám jezdila učitelka, aby připravila Míšu na ten přechod. Letos jsme se připravili i s Dominikou, která byla v první třídě, ale bylo to pro ní dost nepochopitelné."

Míšovi by mohl sžívání se s Pardubicemi usnadnit i hokej, který po vzoru svého otce hraje - i když inspirace není doslovná a možná, že vedle Haška - gólmana budou fanoušci jednou uctívat i Haška - útočníka.

"Já bych byl moc tád, kdyby syn hrál hokej v Pardubicích. Patřil by do kolektivu a dřív se tady otrkal," přeje si slavný brankář.

Dominik Hašek také doufá, že jako vystudovaný učitel, bude moci dětem mnohem lépe nyní pomáhat. V Americe totiž, zejména v případě staršího Míši, čím dál tím víc narážel na jazykovou bariéru.

"Pro mě bylo nepříjemný, když jsem jim nemohl pomoci. Určité věci jsem věděl, ale nedokázal jsem je vysvětlit. Tyhle problémy bych u nás mít neměl, " uzavřel dnes už bývalý hokejový gólman Dominik Hašek své plány pro nový život.

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme