Dopink připravil Finy o zlato z MS lyžařů - klasiků

Finsko přišlo kvůli dopinku o zlatou medaili na mistrovství světa lyžařů. Janne Immonen, který ve čtvrtek rozbíhal vítěznou štafetu na 4 x 10 km, měl totiž pozitivní i B - test na plasma-expander HES.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finové byli tedy diskvalifikováni a zlato dostanou jejich soupeři z Norska. V novém pořadí jsou druzí Švédi a třetí Němci. V hodnocení národů, podle počtu medailí, se nic nemění na první příčce Norů. Finové ale klesli na třetí místo, když se před ně posunuli Němci.

Skandál finských lyžařů tím ale nekončí. Tamní policie totiž potvrdila, že už 20. února našla kufřík se zakázanými prostředky, který je majetkem finské lyžařské asociace. Poté byli zkontrolováni všichni Finové a byl objeven dopink právě u Immonena. Už v době, kdy mistrovství ve finském Lahti probíhalo, byl pozitivně testován na stejnou látku Jari Isometsä.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme