Dostál skončil pátý v posledním závodu šampionátu

Českým biatlonistům se dařilo v závodu na patnáct kilometrů s hromadným startem na světovém šampionátu v ruském Chanty Mansijsku. Roman Dostál skončil pátý a dosáhl tak nejlepšího výsledku v kariéře. Zdeněk Vítek doběhl na sedmé pozici. Mistrem světa se stal Nor Ole Einar Björndalen, který jako jediný závodník dokázal v silném větru zastřílet bezchybně.

Zdeněk Vítek

Zdeněk Vítek | Foto: SKP Jablonec

Po první střelbě se na čelo závodu dostal Vítek, od druhé střelecké položky se na vedoucí pozici posunul Björndalen a až do cíle před sebe nikoho nepustil. Stříbro vybojoval v dramatickém souboji Němec Sven Fischer. Bronz získal Francouz Raphael Poirée.

Dostálovi patřila v úvodu šestnáctá příčka, ale po druhé zastávce na střelnici se posunul na páté místo, které udržel až do konce. Vítek klesl po druhé střelbě na osmé místo, které poté o jednu příčku zlepšil. Oba čeští biatlonisté dokončili závod se čtyřmi trestnými okruhy.

Celkovým vítězem Světového poháru se stal Björndalen s náskokem 107 bodů před Vladimirem Dračevem z Běloruska. Třetí skončil nejúspěšnější muž šampionátu Ricco Gross z Německa. Zdeněk Vítek obsadil šestnácté místo, přestože vinou zdravotních problémů vynechal třetinu sezóny.